linki

uwaga

Palmy Mrozoodporne

Strona mojego znajomego, p. Marka z Dzierżoniowa, który uprawia palmy w gruncie. Na jego stronie można znaleźć wiele interesujących i niezwykle przydatnych informacji o różnych gatunkach palm mrozoodpornych. Pan Marek jest prawdziwym pasjonatem oraz jednym z pionierów, prawdziwym ekspertem w dziedzinie gruntowej uprawy palm. Sprowadza również palmy zza granicy po bardzo rozsądnych cenach. Rośliny sprzedaje na aukcjch, na portalu Allegro. Można również składać zamówienia indywidualne.

Oaza Palmy

Sklep z palmami, bambusami i innymi ciekawymi roślinami. Zlokalizowny w pobliżu Opola, niedaleko od autostrady w kierunku Wrocławia. Prowadzony jest przed dwie bardzo sympatyczne dziewczyny.

Palmenmann

Niemiecki sklep z palmami oraz innymi roślinami ciepłolubnymi. Dosyć przystępne ceny, możliwość zapłaty via PayPal, niezwykle duży wybór rozmaitych sadzonek - to niewątpliwe atuty tego sklepu.

Cesketropy

Czeski sklep z palmami oraz innymi roślinami ciepłolubnymi. Ceny w tym sklepie, podobnie jak w palmenmann są również dość przystępne, aczkolwiek wybór roślin jest nieco mniejszy. Niestety nie ma możliwości płacenia poprzez system PayPal.

Wollemipine

Polska strona opisująca prawdziwy rarytas. Wollemię szlachetną - roślinnego dinozaura. Gatunek ten uważano za wymarły aż do jego odkrycia w 1994 r. Na podlinkowanej stronie znajduje się lista sklepów, sprzedających w Polsce tę unikatową roślinę.

palmiarnia

palmiarnia

Witryna z informacjami dotyczącymi uprawy palm i innych roślinach ciepłolubnych. Na stronie znajduje się również forum traktujące o uprawie ww. roślin. Na pewno warto tam zaglądać, aby poczytać o perypetiach forumowiczów z ich roślinami.

O palmach ogrodniczo i kulturalnie

Blog poświęcony palmom. Prowadzony jest przez jedną z właścicielek firmy Oaza Palmy.

globalne ocieplenie - model matematyczny

Blog internauty posługującego się w sieci nickiem pilaster. W podlinkowanym artykule, w sposób niezwykle przystepny, przedstawiony został model matematyczny globalnego ocieplenia. Co z tego wynika dla miłośników palm? To, że należy między bajki włożyć naiwne opowieści o tym, że w najbliższym czasie warunki klimatyczne Polski pozwolą na uprawę palm bez ich dogrzewania w sezonie zimowym.

globalne ocieplenie - model matematyczny

Uszczegółownie modelu matematycznego globalnego ocieplenia przedstawionego w pierwszym artykule.