Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Forum SMF zostało uruchomione!

Autor Wątek: Zimotrwałość trachycarpusa  (Przeczytany 7761 razy)

mufasa

  • G0
  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 74
Zimotrwałość trachycarpusa
« dnia: Listopad 30, 2014, 15:08:25 »

Jak długo trachycarpus moze przebywac w temperaturze ok -4 do -7 bez obawy o jego przeżycie?
U mnie od 3 dni non stop ciągły mróz o takich temperaturach a dalsze prognozy zapowiadaja ocieplenie dopiero za 4 dni ale i tak bez dodatnich temperatur.
Na razie roslina wyglada dobrze. Grunt jest  wysciołkowany liscmi i galazkami swierkowymi. 
Zapisane

Polish king bamboo

  • G1
  • Ekspert
  • *
  • Wiadomości: 1690
  • Wrocław kiedyś strefa 7A teraz zdegradowany do 6B
Odp: Zimotrwałość trachycarpusa
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 30, 2014, 18:13:34 »

Mufasa okryj jeszcze roślinę jakąś włókniną i powinno byc dobrze.Mój trachycarpus przebywał przez kilka dni w temperaturach około - 5 i znósł to dobrze ale był okryty wiec nie było wpływu wiatru.
Zapisane
Pozdrowienia z Wrocławia

arundo

  • G1
  • Ekspert
  • *
  • Wiadomości: 2294
Odp: Zimotrwałość trachycarpusa
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 30, 2014, 21:50:45 »

Moje bez okrycia a jest już 4 dzień i teraz - 5,2 do rana może być źle.
Zapisane

andres

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4319
Odp: Zimotrwałość trachycarpusa
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 30, 2014, 22:02:54 »

Krótkotrwałe -12 nic im nie zrobi.

-4 -7? Jeżeli nie ma mroźnego wiatru to przynajmiej 3-4 tygodnie w przypadku dorosłej palmy z wykształconym pniem.
Jeżeli masz małą palmę to nie testuj, tylko ją przykryj.

Mufasa. Polecam lekturę naszych postów na forum z ostatnich 3 lat. Na pewno wyrobisz sobie własne zdanie. ;)


mufasa

  • G0
  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 74
Odp: Zimotrwałość trachycarpusa
« Odpowiedź #4 dnia: Grudzień 05, 2014, 20:39:25 »

Czytam wszystkie wątki od początku i staram sie jak najwiecej przyswajac waszej unikalnej wiedzy :)
Mam jeszcze jedno pytanie odnosnie t.wagneriusa. Nie bede ukrywac, ze ta odmiana szorstkowca najbardziej mi sie podoba. Czy wiadomo na jakie przyrosty kłodziny mozna liczyc w przypadku tej palmy? Czytajac forum i opierajac sie na waszych relacjach to zwykle fortunei przyrasta powiedzmy srednio 15 cm rocznie, czy wagner jest znaczaco wolniejszy? Obecnie szukam rosliny do przedogrodka o wysokosci pnia okolo 1 m.
Zapisane