Działy organizacyjne > Regulamin

Zasady umieszczania zdjęć

(1/1)

greg:
Proszę o nie korzystanie z opcji załączania zdjęć z poziomu forum poprzez opcję załącz.Proszę o korzystanie z jednego z niżej wymienionych form zewnętrznego hostingu zdjęć

fotosik,
imageshack,
picasa.

Oczywiście może to być każdy inny sposób na zewnętrzny hosting.

Konto hostingowe na potrzeby forum to tylko 500 MB. Na posty na razie w zupełności to wystarczy. Natomiast gdyby dodawać zdjęcia jako załączniki do postów, to miejsca szybko by brakło i musiałbym wykupić droższy hosting. Ponieważ jestem osoba prywatną i z tytułu prowadzenia forum nie osiągam żadnych dochodów, to siłą rzeczy chciałbym aby wydatki były jak najmniejsze.

Zdjęcie należy dodawać w taki sposób, że po wklejeniu linku do zdjęcia do okna edycji trzeba go objąć znacznikami img wpisując je ręcznie lub zaznaczając link do obrazka i klikając na ikonę obrazka w oknie edycji postu zaznaczoną na ilustracji poniżejtak aby osiągnąć efekt:Na ilustracji link do zdjęcia został podkreślony na niebiesko, a znaczniki img na zielono.

Optymalna szerokość zdjęć to 800 pixeli w poziomie. Zdjęcia mniejsze mogą być mało czytelne, zdjęcia większe powodują, że u osób korzystających z niższych rozdzielczości pojawia się poziomy pasek przewijania co nie pozwala wygodnie obejrzeć całego zdjęcia. Poniżej zamieszczone są przykładowe obrazki w typowych rozmiarach.andres:
Czy można wyłączyć hostowanie zdjęć na serwerze forum?
Zmusiłoby to użytkowników do szukania innego hostingu.
A tak musisz ciągle przypominać, żeby nie używać

greg:
Zmotywowałeś mnie do intensywniejszych poszukiwań. :) Kiedyś sprawdziłem w ustawieniach wiadomości i tego nie znalazłem. Znalazłem za to teraz coś takiego jak ustawienia załączników. Jest tam jeszcze kilka plików, które zostały dołączone jakiś czas remu, a jakoś mi umknęły. Przeniosę je wieczorem na zewnętrzny hosting i wyłączę tę nieszczęsną opcję raz na zawsze.

---

Wczoraj przeniosłem jeszcze kilka zapomnianych plików na zewnętrzny hosting i wyłączyłem wreszcie tę opcję.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

Idź do wersji pełnej