Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Forum SMF zostało uruchomione!

Autor Wątek: Jubea chilensis i Brahea armata w Gdyni  (Przeczytany 15580 razy)

andres

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4319
Odp: Jubea chilensis i Brahea armata w Gdyni
« Odpowiedź #15 dnia: Styczeń 30, 2019, 08:12:48 »

Armata jakby została w tyle, co zresztą nie dziwi, bo wymaga dużej ilości ciepła.

A jubeae zdobi, urosła od czasu mojej wizyty.
Kiedy wypełnisz tę obramówkę wokół palmy?
Grzejesz grunt również latem?

Arche

  • G1
  • Zaawansowany użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 275
  • Gdynia strefa 7a
Odp: Jubea chilensis i Brahea armata w Gdyni
« Odpowiedź #16 dnia: Styczeń 30, 2019, 19:02:50 »

Brahea została z tyłu bo przez 3 lata się ukorzeniała. Pień był jakby luźny. Od 2 lat palma trzyma się mocno gruntu i rośnie szybciej. Trzeba by też dodać że to była mała sadzonka z pniem o średnicy paru centymetrów. No i też nie dogrzewałem jej tak jak palmę Jubea. Teraz pień jest trochę grubszy od puszki od Piwa. Myślę ze w najbliższych latach ta palma wystrzeli ze wzrostem.

Jubea z kolei od początku mocno trzyma się gruntu, miała też więcej dogrzewany grunt no i jest z natury większą palmą.
Od ponad roku palma ma grzany grunt non stop. W okresie Październik - Kwiecień temperatura 10-12 stopni. Od Maja do Września 25-27 stopni. Oczywiście grzanie gruntu odbywa się przez termoregulator. Tak już dawno pewnie ugotowałbym obie palmy. W okresie letnim grzanie gruntu załącza się co parę dni - grunt nie traci tak szybko temperatury.


Andres, obiecuje że na wiosnę obramówka zostanie wypełniona kamieniami. Tylko nie mogę się zdecydować jaki kolor kamieni wybrać ;)
Zapisane