Uprawa palm i innych roślin. Ochrona zimowa. > Egzotyczne owocowe

Drzewko pomarańczy w gruncie - świetokrzyskie

(1/8) > >>

wooli:
Po Dziku i Magiku82 kolejne drzewko pomarańczy w gruncie na tym forum a dokładniej  w Bieleckich Młynach gm. Morawica. W dniu wczorajszym tj. 22.03.2014 wsadziłem do gruntu "gotowca", tj drzewko z dojrzałymi już owocami. Na moje usprawiedliwienie jest to,że sam sobie tego gotowca wychodowałem. Drzewko kupiłem za 8 euro w Grecji w lipcu 2010 roku.
Najstarsze foto jakie znalezłem z marca 2011.
 

 
w szczytowej formie w grudniu 2013

 
w szerszym ujęciu
 

 
i dzisiejsze foto
 

 
ujęcie z przeciwnej strony - metrowa miarka dla skali /biało żółty kolor na miarce co 10 cm/
 

 
Pomarańcza od grudnia straciła 4 z 8  pomarańczy i dużo liści ale i tak wyglada dobrze. Po wsadzeniu do gruntu optycznie "zmalała", licze że szybko to nadrobi.
Wysokość całowita od poziomu gruntu 160 cm, wysokość pnia do miejsca szczepienia 70 cm.
Pozdrawiam,
 
                                                   wooli
 

wari:
Wygląda świetnie i nieźle rośnie. W jakich warunkach spędzała zimy?

andres:
Świetnie to wygląda, Wooli. Idziesz w ciekawym kierunku.
Gdy pokazywałeś zdjęcia ogrzewania otwór na roślinę wydawał się dużo mniejszy.
Tutaj chyba jest wystarczający ... i bez dna ;)

greg:
Dołączam się do pozytywnych opinii i życzę powodzenia. ;)
Zerkam jednak w szklaną kulę by odkryć karty, które przyniesie przyszłość.
Widzę w niej ładną oliwkę. :chichot:

wooli:
          Dziękuję Wam za komentarze.
 Pozdarawiam również tylko przeglądających ten temat i zachęcam zaciekawionych do zabrania głosu.


wari
Pomarańcza zimowała w garażu przy wschodnim oknie, światło przysłaniał balkon nad oknem także niewiele tego światła miała. Garaż jest nieogrzewany ale wewnątrz domu wiec temperatura nigdy nie spada poniżej 0'C, średnio to około 10'C


Pierwszej zimy nie stracia żadnego liścia, w kolejnych na koniec zimy oblatują stare liście. Ostatniej zimy wyjątko do końca grudnia pomarańcza była w ciepłej kotłowni doświetlana świetlówką osram flora 2x36W plus 2x36W o zimnym światle. Dzięki temu pomarańcze urosły do normalnych rozmiarów, a nawet urosło kilka gałązek.


Andres
Styrodonica napewno wystarczy przypuszczam, że dno też by bardzo nie przeszkadzało ;)
Kierunek może i ciekawy ale dlaczego pomarańcze są takie tanie? 1,99zł za kilo np w tesko, biedronce to SKANDAL!!! ;)
To ziemniaki/kartofle/pyrki na kilogramy w tych samych marketach są droższe ???


Greg
ta oliwka to u Ciebie? U mnie lista nasadzeń ustalona; kwiecień sagowiec i chyba jeszcze wagner po nim też kwiecień. Miełem wagnera gruntować w przyszłym roku ale boję się, ze po kolejnej zimie będę miał już dość osłon :chichot:

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej