Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Forum SMF zostało uruchomione!

Autor Wątek: Aloes vera  (Przeczytany 7656 razy)

Araukar

  • G1
  • Ekspert
  • *
  • Wiadomości: 873
Aloes vera
« dnia: Wrzesień 22, 2013, 19:24:11 »

Przywiozłem z wakacji aloesa vera . Trochę pod wpływem żony i wizyty na plantacji tego pożytecznego zielska . Pani z plantacji zapewniała że rośnie on bardzo wolno parę centymetrów na rok . Ja miesiąc temu jak go sadziłem, to w celach porównawczych  wbiłem obok ołówek  i okazało się że wewnętrzny liść wysunął się o 5 cm , czyli tempo całkiem spore. Oprócz aloesa przemyciłem około 3 kg pikonu . Cóż to takiego ten pikon ? . Otóż pikon to czarna wulkaniczna ziemia , niezmiernie bogata w związki mineralne . Aloes rośnie oczywiście w tej ziemi





A tak wygląda plantacja tych roślin. Jak się dobrze przyjrzycie to zobaczycie porozkładane na podłożu rurki systemu nawadniającego


« Ostatnia zmiana: Wrzesień 22, 2013, 19:30:53 wysłana przez Araukar »
Zapisane

sev

  • G1
  • Ekspert
  • *
  • Wiadomości: 568
Odp: Aloes vera
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 22, 2013, 21:04:24 »

Czyli mamy wyspy Kanaryjskie  ;) Tez mam zamówionego u kolegi odrasta tylko czekam bo gdy byłem u niego ostatnio to był za mały by go oddzielić.
Zapisane

Araukar

  • G1
  • Ekspert
  • *
  • Wiadomości: 873
Odp: Aloes vera
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 16, 2014, 18:40:13 »

Minęło już ponad pół roku od kiedy stałem się posiadaczem aloesa . Jak widać na zamieszczonym zdjęciu dosyć sporo urósł . Była już okazja poznania się na jego niesamowitych właściwościach ( oby  takich okazji  było jak najmniej). Otóż moja mama poparzyła sobie dłoń . Natychmiast ściąłem dwa dolne liście , które posłużyły do zrobienia opatrunku . Po 4 dniach zero jakichkolwiek śladów po oparzeniu. Przy okazji chciałem pokazać swojego echinokaktusa ( fotel teściowej) i innego kaktusa , nie znam nazwy. Ten ostatni jest u mnie już ponad 20 lat.


http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/be861632a6ba2f74.html
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 05, 2014, 12:59:30 wysłana przez Araukar »
Zapisane

Araukar

  • G1
  • Ekspert
  • *
  • Wiadomości: 873
Odp: Aloes vera
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 31, 2016, 10:44:08 »

Pani przewodniczka zapewniała , że roślina bardzo powoli rośnie i nie ma co się martwić , nie będzie zabierała dużo miejsca. Zapewnienia zapewnieniami , a życie życiem. Razem z rośliną przytargałem w plastikowej butelce około 3 kg żużlu wulkanicznego w którym do dzisiaj rośnie aloes.


Tak roślina wygląda po 2,5 latach















 
Zapisane