Hyde Park - Linki - Klimat - Handel > Hyde Park

Fotorelacja z Paryża

(1/3) > >>

greg:
Specjalnie na prośbę Marcina - malutka fotorelacja z Paryża. Mam nadzieję, że zdjęcia przypadną również do gustu forumowiczom mającym konotacje z Francją oraz wszystkim innym. Żadne ze zdjęć nie było kolorowane programem graficznym. Tylko standardowa korekta (poziomy, kontrast, geometria dla krótkich ogniskowych).

Galerię daję hyde parku, bo uznałem, że nie pasuje do działu Kącik fotograficzny, ponieważ tematem zdjęć nie są rośliny. W najbliższych dniach przygotuję jeszcze jeden zestaw zdjęć. Tym razem z roślinami. Oczywiście nie będzie to nic nadzwyczajnego, bo jak wygląda trachycarpus, figa czy aukuba to każdy wie. Będzie to o tylko ciekawe, że będzie można zobaczyć stan wegetacji roślin na początku maja w Paryżu.

Gdybym mógł krótko podsumować wycieczkę:

* Fanem wycieczek z(dez)oragnizowanych na pewno nie zostanę. ;)
* Najbardziej podobała mi się Wieża Eiffla i rejs po Sekwanie.
* Okiem miłośnika roślin: widać, że jest cieplej. Mimo, że to szerokość geograficzna nieomalże południowego krańca Polski to jednak napływy oceanicznego powietrza sporo ocieplają klimat.
* Pogoda: pierwszy dzień taka sobie, trochę słońca, trochę chmur, ale ciepło. Drugi dzień: bardzo ciepło i słonecznie. Trzeci dzień: chłodniej, zachmurzenie, opady deszczu.
* Okazało się, że zostałem... piratem (robiąc zdjęcia ze statywu w La Défense). Szanuję prawa autorskie, ale francuzom chyba zdrowo odbiło.

Biedny Miś:
Greg

Wielkie dzięki za tak fajną fotorelacje. Odżyły we mnie wspomnienia. Mieszkałem w Paryżu jakby zliczyć do kupy kilka miesięcy, ale wtedy nikt nie myślał o robieniu zdjęć, a raczej o imprezach. Oj jak to było dawno temu. Prawie 20 lat. Czas leci.

Marcin D:
Bardzo ładne zdjęcia. Miło popatrzeć. Zieleń jak w lipcu :)

andres:
Najbardziej podobają mi się zdjęcia z wieży.
W pozostałych miejscach byłem, nawet na La Défense nocą, ale na wieżę Eiffla nigdy nie wjechałem.

greg:
@Biedny Miś

Hmm... Studiowałeś na Sorbonie? ;)

Pewnie tak, zamiast się uczyć to imprezowałeś i dlatego Cię wywalili po kilku miesiącach... ;)

---

@Andres

Co do miejsc to starałem się dać najbardziej rozpoznawalne. Nic więc dziwnego, że tam byłeś. :) Co do wieży: lęk wysokości?

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej