Hyde Park - Linki - Klimat - Handel > Kącik fotograficzny

Rumunia - zdjęć kilka

(1/4) > >>

lewiatan1975:
Witam,

nagły wyjazd służbowy opóźnił zamieszczenie obiecanych zdjęć ale teraz to nadrabiam. I tak:
Moldova (nie Republika Mołdawii):
























Peles - pałacyk niedaleko Sinaia






Slanic - kopalnia soli - zdjęcie nie najlepsze z racji oświetlenia ale widać rozmiar pomieszczeń:


Bran - zamek uważany za siedzibę Drakuli:




Wulkany błotne - unikat światowy - są takie tylko w Rumunii na Syberii i w Australii. Obowiązuje tu zakaz palenia bo "bulgotają" i wydobywa się z nich metan więc...



WASHI:
Piękne zdjęcia.Dzięki.

arundo:
Dzięki, jak masz więcej to się nie krępuj i wrzucaj proszę. W Polsce komunistycznej Rumunia kojarzyła się tylko z wakacjami nad morzem, Mamaia ;)

lewiatan1975:
Cześć,
Góry Fagaras i trasa Transfagarasan - można tu wjechać samochodem prawie na 2200 m n.p.m. Droga przez Karpaty z północy na południe (lub odwrotnie). Wybudował ją "Ojciec Narodu", "Słońce Karpat" ... chyba wiecie kto. Nasze "Słońce Peru" mogło by się czegoś nauczyć. Trasa na jesień - zima zamykana dla samochodów. Niedaleko schroniska Balea Lac w zimie robiony jest hotel z lodu - jednak nigdy nie dotarłem tam w zimie aby go podziwiać.











Ruiny zamku w Piatra Neamt - Sobieski go zdobywał i zdobył. Garstkę obrońców (raptem kilka osób) puścił wolno w ramach podziwu dla ich odwagi i determinacji. Dla nas piękne czasy, dla Rumunii nie bardzo:





Ot jeszcze taka ciekawostka - takie domki budują sobie bogatsi cyganie. zdjęcie z daleka bo bałem się podejść bliżej. Jeszcze bym wpie... dostał.




--- Cytat: arundo w Kwiecień 17, 2013, 00:06:58   ---Dzięki, jak masz więcej to się nie krępuj i wrzucaj proszę. W Polsce komunistycznej Rumunia kojarzyła się tylko z wakacjami nad morzem, Mamaia ;)

--- Koniec cytatu ---

Ja osobiście wolę Costinesti. Warunki może bardziej prymitywne ale za to studentki na plażach "rozłożone" na kocykach...
Teraz z Żoną to niestety... nie da rady się tam zapuścić... :(

---

Poprawiłem linki z fotosika z med na gen. Zdjęcia są dzięki temu nieco większe.
greg

sev:
Interesujące fotki... Rumunia wciąż jest mało popularnych miejscem urlopowym a jest tam na prawdę sporo do zobaczenia, mi udało się zapuścić jedynie do Wielkiego Waradyna czyli Oradei, i to na bardzo krótko. Mam w planach zrobić objazd po wszystkich 7 historycznych miastach Siedmiogrodu.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej