Uprawa palm i innych roślin. Ochrona zimowa. > Wysiewanie nasion, fizjologia roślin

Szorstkowce, odbudowa bryły korzeniowej po przemrożeniu

(1/1)

greg:
O poniższych szorstkowcach wspomniałem pierwszy raz rok temu.
Tak wyglądały 10 czerwca 2012 roku.




Przyznam, że nie obserwowałem ich wnikliwie, ale żaden z nich nie wypuścił w ubiegłym roku więcej niż dwóch liści. Po prostu ich bryła korzeniowa została przemrożona. Jeden z nich nie wypuścił ani jednego. Nie były nawożone, ani też podlewane żadnymi wspomagaczami. Po prostu przesadziłem je tylko do większych doniczek. Parę dni temu wyciągnąłem je z piwnicy gdzie spędziły zimę. Sprawdziłem stan bryły korzeniowej.

Poniżej ten, który w ubiegłym roku nic nie wypuścił. Jak widać nie pojawił się ani jeden nowy korzeń. Ziemia z nowej, większej doniczki osypała się i ukazała się oryginalna bryła korzeniowa.
Ze stożka wciąż wystaje zielony liść. Postawię go gdzieś na bocznym torze i zobaczymy w tym roku zdoła się odrodzić czy wyprawi się na drugi świat.




Zupełnie inaczej wyglądają cztery pozostałe palmy. Nowa ziemia została przerośnięta przez wytworzone przez palmę korzenie. Myślę, że palemki w tym roku ładnie ruszą ze wzrostem.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

Idź do wersji pełnej