Uprawa palm i innych roślin. Ochrona zimowa. > Opisy i testy sprzętu

Rejestratory temperatury

(1/2) > >>

greg:
Wczoraj żona przywiozła odebrane z bielawskiej firmy TERMOPRODUKT zamówione przez nas rejestratory. Ja zamówiłem SMART PLUS z opcją logowania wilgotności.




Uwagę zwraca nietypowa bateria 1/2xAA.




Oczywiście dołączone jest oprogramowanie. Co ciekawe, płyta na której znajduje się instrukcja w formacie PDF oraz program jest tłoczona, a nie nagrywana. Cenną cechą programu obsługującego rejestrator jest to, że stanowi go jedynie plik wykonywalny, którego się nie instaluje, a jedynie przegrywa do wybranego folderu.




Stacja dokująca.




Do każdego z rejestratorów dołączone jest świadectwo wzorcowania. To wielka zaleta. Jak widać błąd nie sensorów w badanych temperaturach nie przekracza 0.3 stopnia.












To na razie tyle. Na więcej, w tym na testy, nie miałem czasu.

andres:
;) Maleństwa z tych rejestratorów, ale będzie z nich pożytek.

Czy stacja dokująca to coś więcej, niż kabel USB z przejściówką?
Tzn. czy można ją czymś zastąpić?

Czy wiesz może jak postąpić mając np. 2 rejestratory?
Wystarczy wgrać plik do dwóch odrębnych folderów, by móc analizować je oddzielnie?

greg:
Nie rozbierałem, ale pewnie jakaś prosta elektronika w nich siedzi.
Jedną stacją bez problemu obsłużysz tyle rejestratorów ile będziesz chciał. Po prostu dokujesz rejestrator, dane zapisujesz do pliku gdzie i pod jaką nazwą chcesz. Potem kolejny i kolejny. To tylko przejściówka z RS232 na USB.

Polish king bamboo:
Wklejam dwa linki z czatu te co podał marcin D w kwestii osłon. Mogą się przydać .

http://sacilemeteo.altervista.org/schermo.html

http://stacjepogody.waw.pl/index.php?topic=230.0

Polish king bamboo:
Coś cicho w wątku rejestratorów dlatego dla zachęcenia pozostałych przedstawiam moją osłonę rejestratora. Pomiar wystartował 1 kwietnia. Sczytywanie temperatury ustawiłem w cyklu pięciominutowym.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej