Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Forum SMF zostało uruchomione!

Strony: 1 ... 11 12 [13] 14 15 ... 23

Autor Wątek: Egzotycznie w Poznaniu, palmy w Poznaniu :)  (Przeczytany 183386 razy)

andres

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4319
Odp: Egzotycznie w Poznaniu, palmy w Poznaniu :)
« Odpowiedź #180 dnia: Wrzesień 04, 2013, 11:36:04 »

Robert, wyjmij ją i zrezygnuj z dołowania.
Najwyraźniej warunki jej nie odpowiadają i pewnie będzie to zbyt duża wilgoć, może nadmiar nawozu, przy jednocześnie słabym wzroście.
Pomyśl też o jej zimowaniu w domu, a nie w chłodnej hali.

To stan alarmowy.

Robert

  • G1
  • Ekspert
  • *
  • Wiadomości: 542
Odp: Egzotycznie w Poznaniu, palmy w Poznaniu :)
« Odpowiedź #181 dnia: Wrzesień 04, 2013, 18:50:44 »

Wyciągnąłem Washingtonię i zmierzyłem wilgotność gruntu. Pokazało na moim prostym urządzeniu (sucha/wilgotna/mokra), że gleba wilgotna w dolnym zakresie podziałki "wilgotna". Wsunąłem też sondę od spodu w donicę i też niski poziom wilgotności. Opady w Poznaniu w ostatnim czasie bardzo małe. Jeden wieczór ulewny i to wszystko. Nie mam ostatnio czasu więc podlewam też raczej skromnie- może co trzy dni.
Ostatnio jak przesadzałem dając drenaż w donicy i w dołku korzenie były zdrowe i rosły, a problem z liśćmi też był. Jak to Andrzej powiedział: liście uciąłeś to problem nie znikł :(
Wtedy dałem ziemię do palm wymieszaną z włóknem kokosowym i może dwa razy podlałem z nawozem Pokon do palm.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 04, 2013, 19:05:51 wysłana przez Robert »
Zapisane

arundo

  • G1
  • Ekspert
  • *
  • Wiadomości: 2294
Odp: Egzotycznie w Poznaniu, palmy w Poznaniu :)
« Odpowiedź #182 dnia: Wrzesień 05, 2013, 01:19:36 »

Roberto,
tylko nie ustawiaj się w kolejce po nas :(
sprawdź co u Zbycha, aktualności stokroty prześlę jak zadziała picassa.
Mam 2 nowe liście w postaci kikutów wygniłych u góry :(
Zapisane

arundo

  • G1
  • Ekspert
  • *
  • Wiadomości: 2294
Odp: Egzotycznie w Poznaniu, palmy w Poznaniu :)
« Odpowiedź #183 dnia: Wrzesień 17, 2013, 00:25:58 »

Roberto,
Mógłbyś myknąć fotki Artylerii teraz, jesienią?
Nie uwalałeś korzeni , chętnie bym porównał z moim egzemplarzem pozbawionym 2/3 bryły.
Pozdrówka A

PS Jak już będziesz miał E.v.m. to pomyśl, o tym że to świetne solitery, które w takich warunkach wykazują do końca swoją ekspresję. Jeżeli koniecznie chcesz zlikwidować świerki, to w tym miejscu widzę żywe bambusy lub płot z łodyg bambusowych (rur)
Amor, też mi namieszał swoimi osiągnięciami, ale popełniałem błędy, tak samo jak z palmami.
I tu jeszcze Binos, z jego pomysłem.
Z roślin "kubłowych" nie uzyskasz tła na dłużej niż chwilę, a zimą brak osłony przed wiatrem.

Zafascynowany jestem pięknymi liśćmi bananowców i przekonałem się, że nie ma sensu sadzić gdziekolwiek tych roślin bez myśli o naszym kapryśnym i krótkim lecie.
Będę je sadził w miejscach widocznych, z podstawowej perspektywy, nie pozwalając na dominację drzew. Bananowce mogą być tłem dla ciekawszych elementów, np twojej chatki.
Ale zawsze jest jakieś ale. Mianowicie ile czasu w skali roku będzie to działać?   
Bambusowa ściana w tle byłaby bajkowa a ensetowa też, tylko bambus dłużej..........

Pozdrówka
A

« Ostatnia zmiana: Wrzesień 17, 2013, 01:29:27 wysłana przez arundo »
Zapisane

Robert

  • G1
  • Ekspert
  • *
  • Wiadomości: 542
Odp: Egzotycznie w Poznaniu, palmy w Poznaniu :)
« Odpowiedź #184 dnia: Wrzesień 17, 2013, 17:51:33 »

Arundo, proszę bardzo. Ten wychodzący liścior będzie trzeci





A tak jesiennych opadów deszczu unika Washingtonia


i rostraty :chichot:

amorphophallus

  • G1
  • Ekspert
  • *
  • Wiadomości: 635
  • Warszawa
Odp: Egzotycznie w Poznaniu, palmy w Poznaniu :)
« Odpowiedź #185 dnia: Wrzesień 17, 2013, 22:10:02 »

hehe stoliki o których mówiłeś jak wpadłeś  :chichot:
Oby Ci się jesień i zima powiodły bo naprawdę kupę dobrej roboty odwaliłeś w tym swoim ogrodzie  :brawo:
PS. Podeślij mi jakieś zdjęcie lub wstaw z tych które u mnie robiliście bo jestem ciekaw jak to uchwyciliście bo ja to zawsze do obrzydzenia tak samo te zdjęcia robię a może jakąś inną perspektywę złapaliście  ;)
Zapisane
http://www.photoblog.pl/amorphophallus/archiwum   na blogu znajdziecie moje bananowce a może i inne rośliny

Robert

  • G1
  • Ekspert
  • *
  • Wiadomości: 542
Odp: Egzotycznie w Poznaniu, palmy w Poznaniu :)
« Odpowiedź #186 dnia: Wrzesień 18, 2013, 18:23:52 »

Jak nie zrobię błędów wynikających z niewiedzy to się powiedzie ;)
Zostały mi tylko te dwa zdjęcia, bo przenosząc do innego katalogu utraciłem te ze mną :-\


arundo

  • G1
  • Ekspert
  • *
  • Wiadomości: 2294
Odp: Egzotycznie w Poznaniu, palmy w Poznaniu :)
« Odpowiedź #187 dnia: Wrzesień 18, 2013, 21:55:00 »

Nie zrobiłeś, ten bananowiec na zdjęciu  jest zbyteczny  :chichot:
pozdro A
Zapisane

Marcin D

  • Gość
Odp: Egzotycznie w Poznaniu, palmy w Poznaniu :)
« Odpowiedź #188 dnia: Wrzesień 18, 2013, 22:14:33 »

 :o SZOK. Jestem pod ogromnym wrażeniem.
Zapisane

amorphophallus

  • G1
  • Ekspert
  • *
  • Wiadomości: 635
  • Warszawa
Odp: Egzotycznie w Poznaniu, palmy w Poznaniu :)
« Odpowiedź #189 dnia: Wrzesień 19, 2013, 00:19:46 »

Nie wiem czy to tylko u mnie ale na zdjęciach kolory tak się odcinają jakby wszystko było skrzętnie powklejane w fotoszopie  :chichot: śmieszny i ciekawy efekt :)
Zapisane
http://www.photoblog.pl/amorphophallus/archiwum   na blogu znajdziecie moje bananowce a może i inne rośliny

Robert

  • G1
  • Ekspert
  • *
  • Wiadomości: 542
Odp: Egzotycznie w Poznaniu, palmy w Poznaniu :)
« Odpowiedź #190 dnia: Wrzesień 19, 2013, 03:10:53 »

No i po co się wygadałeś >:(
a wszyscy myśleli, że to naprawdę :chichot:

SLIMI

  • G1
  • Zaawansowany użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 473
  • Okolice Rzeszowa
Odp: Egzotycznie w Poznaniu, palmy w Poznaniu :)
« Odpowiedź #191 dnia: Wrzesień 26, 2013, 13:09:30 »

Bananowiec robi wrażenie ale jakim cudem wyhodowałeś takie wielkie Canny? Sięgają ponad dach garażu :P Poza tym Pani ze zdjęcia to też jakiś nasz forumowicz heh?
Zapisane

Robert

  • G1
  • Ekspert
  • *
  • Wiadomości: 542
Odp: Egzotycznie w Poznaniu, palmy w Poznaniu :)
« Odpowiedź #192 dnia: Wrzesień 26, 2013, 15:34:44 »

Slimi, zdjęcia zostały zrobione w ogrodzie amorphophallusa. Jak on to robi, że są takie wielkie? Ma jakąś tajemniczą miksturę pewnikiem :chichot:.
Ta postać to moja żona Małgorzata, nie jest co prawda forumowiczem, ale na zlocie była ;)

amorphophallus

  • G1
  • Ekspert
  • *
  • Wiadomości: 635
  • Warszawa
Odp: Egzotycznie w Poznaniu, palmy w Poznaniu :)
« Odpowiedź #193 dnia: Wrzesień 27, 2013, 00:28:36 »

SLIMI nie wiem co to za Canna ale rośnie jak szalona i co roku kłaczą wyciąga się wagowo z 7razy tyle co się wsadziło do ziemi, w tym roku to i tak nie jest okazała bo przez to że rośnie jak chwast czy to słońce czy to cień to niedostała w tym sezonie ani grama nawozu. A już kiedyś wspominałem na forum ale przypomnę. Tego 'chwasta' kupiłem od starutkiej babuliny przy drodze kiedyś na wiosnę stała że skrzynką i po 5zł sprzedawała lekko popleśniałe to się ulitowałem i jedno wziąłem, teraz nie żałuje przydaje się takie coś w ogrodzie jako osłona niechcianych miejsc  :P
Zapisane
http://www.photoblog.pl/amorphophallus/archiwum   na blogu znajdziecie moje bananowce a może i inne rośliny

Robert

  • G1
  • Ekspert
  • *
  • Wiadomości: 542
Odp: Egzotycznie w Poznaniu, palmy w Poznaniu :)
« Odpowiedź #194 dnia: Październik 19, 2013, 18:26:08 »

Sezon 2013 powoli dobiega końca. Czas na kilka pocztówek z Poznania, bo wkrótce zimowisko i budy :036:





Mój nowy smartfon z którego robiłem powyższe zdjęcia ma również tryby dla fantastów np. wstawia rośliny pośród których spaceruje dinozaur :a_52:
a to przykład:

a to moje doniczkowce- forumowe podarunki pochodzące z wizyt i zlotu w Ślesinie i Ustce ;)
« Ostatnia zmiana: Październik 21, 2013, 15:53:44 wysłana przez Robert »
Zapisane
Strony: 1 ... 11 12 [13] 14 15 ... 23