Uprawa palm i innych roślin. Ochrona zimowa. > Wysiewanie nasion, fizjologia roślin

Nasiona palm z Brazylii

<< < (2/5) > >>

greg:
Dzisiaj spotkałem się z palmgg, który przekazał mi nasiona przywiezione z Brazylii. Oprócz tego dostałem dwie młodziutkie siewki palmy Syagrus romanzoffiana, otrzymane przez palmgg z nasion, które przywiózł podczas wcześniejszego pobytu. Za wszystkie egzotyczne prezenty bardzo dziękuję. Nasiona chcę wysiać na początku grudnia. Zakładam, że po dwóch czy trzech miesiącach zaczną kiełkować. Dzień będzie się już wtedy wydłużał, a zatem maluchy powinny mieć korzystne warunki.

Syagrus romanzoffiana.




Livistona




Archontophoenix cunninghamiana




Euterpe edulis


palmgg:
Wklejam jeszcze ponizej zdjecia rodzicow. Tym ktorzy zamawiali nasiona zycze zeby doczekali sie takich okazow.
Tak wygladaly nasiona 2 tygodnie temu


Livistona. Czy ktos ma pomysl ktory to moze byc gatunek ?


Syagrus:


Euterpe edulis:


Archantophoenix cunninghamiana:


palmgg

Arche:
Dzisiaj wysiałem nasiona otrzymane od palmgg, za które bardzo dziękuję.

Od wczoraj moczyły sie w ciepłej wodzie a dzisiaj wszystkie trafiły do jednej doniczki.



Patrząc od lewej strony w doniczce są posadzone: Syagrus romanzoffiana, Livistona, Euterpe edulis, Archontophoenix cunninghamiana, Washingtonia.



Prawdopodobnie z nasion palmy livistona nic nie wykiełkuje, ponieważ tylko 3 szt nasion są całe, w większości były dziurki wyżarte chyba przez jakiegoś robala.





Greg, twoje nasiona też maja takie dziurki??

greg:
Owszem. Na niektórych moich nasionach też są dziurki.
Ja wczoraj przygotowałem sobie mieszankę do wysiewu (ziemia + torf + gruby piach + włókno kokosowe). Dzisiaj namoczyłem nasiona, a jutro je wysieję.
Oprócz nasion z Brazylii wysieję też nasiona z Dominikany, które dostałem od Zbigniewa, a także nasiona przywiezione przeze mnie z Włoch (karłatki, pinie, cyprysy i jakaś nieznana mi roślina), a do tego nasiona nieznanej sosny, które mama przywiozła mi z Grecji.

palmgg:
U mnie tez duzo dziurek sie pojawilo po usunieciu miazszu wokol nasion syagrusow i liviston, chyba faktycznie jakis robal. Niestety te dziurawe sa raczej do wyrzucenia. W koncu wysialem te nasiona, ktore plywaly po zamoczeniu w wodzie.

Zajrzalem ostatnio do doniczek wszystkich rodzajow wysianych nasion, i w kazdej juz widac, ze cos sie dzieje.
Euterpe 19 dni po wysianiu:


Livistona po 24 dniach:

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

[*] Poprzednia strona

Idź do wersji pełnej