Uprawa palm i innych roślin. Ochrona zimowa. > Wysiewanie nasion, fizjologia roślin

Nasiona palm z Brazylii

(1/5) > >>

palmgg:
bedac aktualnie w Brazylii zbieram rozne nasiona palm, chetnie sie nimi podziele po powrocie. Oczywiscie za free.

Mam aktualnie dosyc sporo nasion Euterpe Edulis i Waszyngtonii. Widze tez ze syagrusy i archantophoenixy sa dojrzale tylko strasznie do nich wysoko :) 
Generalnie wszystkie wymienione kielkuja stosunkowo szybko (do miesiaca) i latwo.

Prosze o info kto do najblizszego weekendu jest chetny, to wezme wiekszy plecak do parku :)

palmgg

greg:
Ja chętnie spróbuję z różnymi nasionami brazylijskich palm. Nie interesują mnie nasiona szorstkowców, karłatek, waszyngtonii. Mam siewki tych właśnie palm otrzymane z nasion i nie odczuwam potrzeby by mieć ich więcej. Wszelkie inne chętnie przygarnę. Ucieszyłyby mnie nasiona syagrusów choć oczywiście trudności obiektywne w ich zdobyciu rozumiem. ;)

Arche:
Ja również jestem chętny. Tak samo jak Grega interesował by mnie w szczególności sygarus ;)
Oczywiście innymi nasionami egzotycznych palm też nie pogardzę ;)

Pozdrawiam

palmgg:
Nie ma problemu, syagrusow tu jak chwastow :)
Wiec w zestawie beda na pewno nasiona syagrusa + archantophoenix cunninghamiana + euterpe edulis, zobaczymy co jeszcze.
Wracam do Polski w przyszly weekend, postaram sie je wyslac od razu po powrocie. Podeslijcie mi przy okazji adresy do wysylki na priv.

palmgg

albertoo:
Ja też byłbym chętny.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej