Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Forum SMF zostało uruchomione!

Autor Wątek: Skąd te plamy?  (Przeczytany 7433 razy)

gabriel1

  • G0
  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 57
Skąd te plamy?
« dnia: Wrzesień 19, 2012, 17:12:00 »

Witam ponownie, tym razem mam do Was pytanie dotyczące mniej przyjemnego tematu. Chodzi mi mianowicie o plamy na liściach palm. Wiem, że w internecie jest cała masa zdjęć i opisów chorób, ale nie wiem czy udałoby mi się coś konkretnego znaleźć, dlatego proszę Was o pomoc. Pewnie będzie szybciej jak zobaczycie zdjęcia, niż sam bym coś znalazł. Otóż na dwóch daktylowcach i trachycarpusie pojawiły się plamy. Jako że palmy stoją cały czas na zewnątrz myślałem, że palmy po prostu przelało. Ograniczyłem więc podlewanie, jednak plamy pojawiały się nadal. Czy to może wynik poparzeń słonecznych?- wydaje mi się, że nie. Więc została jeszcze choroba grzybowa i szkodniki, choć takowych nie zauważyłem na daktylowcach, bo teraz po zrobieniu zdjęć wydaje mi się, że coś łazi po trachu. Sami oceńcie i pomóżcie.

Trachycarpus







Na jednym z daktylowców plamy zaczynają się tez pojawiać na młodych liściach



Daktylowce





Zapisane

andres

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4319
Odp: Skąd te plamy?
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 19, 2012, 21:23:23 »

W rowkach liści widać przędziorki.

gabriel1

  • G0
  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 57
Odp: Skąd te plamy?
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 10, 2013, 10:24:06 »

Na trachu było trochę przędziorków, które usunąłem. Jednak plamy pojawiały się nadal. Dlatego spryskałem palmy dwoma środkami grzybobójczymi SCORE 250 EC i PREVICUR ENERGY 840 SL. Wydaje mi się, że plamy już nie pojawiają się na nowych liściach. Teraz palmy mają po 2-3 rozwinięte liście pokryte plamami, ale widać, że ze środka wychodzą już czyste. Czy uciąć te zniszczone? Czy nie osłabiać palm? A jeśli je zostawię to czy choroba znów nie zaatakuje?
Zapisane