Uprawa palm i innych roślin. Ochrona zimowa. > Zadaj pytanie

Siewki daktylowca

(1/1)

gabriel1:
Cześć, nie wiem czy temat zamieszczam w dobrym dziale, ale w razie błędu liczę na korektę :)
Otóż, niedawno wysiałem nasiona daktylowca właściwego i nie wiem czy owe siewki zimować w nadchodzącą zimę w temp. 10*C czy zostawić je w domu? Nie wiem czy nie będą za małe na zimowanie ::-?

greg:
Dział jak najbardziej właściwy.

Myślę, że jeśli temperatura faktycznie nie będzie tam spadać poniżej 10 C to nie złego nie powinno się stać. Nawet jeśli spadnie na krótko i będą to spadki incydentalne to też nic nie powinno się stać. Ja młode siewki daktylowca właściwego zimowałem w około 18 C, bo nie miałem chłodniejszego pomieszczenia. Z uwagi na mniejszą ilość światła daktylowce zimą powinien mieć obniżoną temperaturę. Młode siewki są wrażliwsze niż starsze rośliny, które bez trudu zimują w temperaturze od +1 do +5 C i znoszą bez uszczerbku krótkotrwałe spadki do około -5 C. Wydaje mi się, że dla młodych siewek optymalną temperaturą byłaby temperatura w granicach od +12 do +15 C.

Biedny Miś:
Moim zdaniem temp 10C jest bardz dobrą temperaturą do zimowania siewek daktylowca. Na pewno w takiej temp nic im sie nie stanie.

gabriel1:
Dziękuję za odpowiedzi ;)

Miło, że zawsze można na kogoś liczyć

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

Idź do wersji pełnej