Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Forum SMF zostało uruchomione!

Autor Wątek: Kiedy można przesadzić szorstkowca  (Przeczytany 8199 razy)

pater

  • G0
  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 7
Kiedy można przesadzić szorstkowca
« dnia: Wrzesień 02, 2012, 22:09:43 »

witam,

śledząc Wasz wątek odnośnie szorstkowca chciałbym się zapytać czy można przesadzić niedawno zakupionego szorstkowca jeszcze we wrzesniu, czy lepiej poczekać do wiosny ? Palma ma wysokość ok 60 cm a średnica doniczki 17 cm. Z góry dziękuję za info.

Pozdrawiam,
pater
Zapisane

WASHI

  • G1
  • Ekspert
  • *
  • Wiadomości: 804
  • 7a/7b
Odp: Kiedy można przesadzić szorstkowca
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 03, 2012, 00:30:57 »

pater

Najlepszym okresem jest wiosna nie mniej ja bym rozgraniczył
jeśli do gruntu to bezwzględnie wiosna, natomiast jeśli z końcem wrzesnia będzie stała wewnątrz, nie w niskiej temperaturze to myslę że przeciwskazań nie ma.
Zapisane

arundo

  • G1
  • Ekspert
  • *
  • Wiadomości: 2294
Odp: Kiedy można przesadzić szorstkowca
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 03, 2012, 01:01:26 »

pater,
co to znaczy,że palma ma 60 cm wzrostu? Jeśli to wysokość największego liścia z donicą to niemowlaka do zimnego pokoju do wiosny. Jeśli piszesz o wysokości kłodziny "netto" bez donicy to ładna sadzonka ale nie próbowałbym jesienią do gruntu. Ogólnie jestem przeciwnikiem jesiennych nasadzeń roślin. Kiedy mają rozbudować system korzeniowy? Przesadzenia większych tak najlepiej zostawić sobie na styczeń, luty kiedy bryła  korzenia jest lita z gruntem a jednocześnie da się wykopać :)
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 03, 2012, 01:05:05 wysłana przez arundo »
Zapisane

pater

  • G0
  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 7
Odp: Kiedy można przesadzić szorstkowca
« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 03, 2012, 12:28:46 »

dzięki za odpowiedz i porady :)
@WASHI mam zamiar trzymać ją przez najbliższy rok aby ją podhodować w domu dlatego chciałbym ją przesadzić do większej donicy.

@arundo pisząc wzrost 60 cm mailem na myśli kłodzinę plus najwyższy liść. Sama kłodzina ma ok 16 cm.

pozdrawiam,
pater
Zapisane