Uprawa palm i innych roślin. Ochrona zimowa. > Inne rośliny

Albicja

(1/32) > >>

greg:
To ładne drzewko zwane jest również drzewem jedwabnym. Ozdobą są drobniutkie listki oraz dość niecodzienne kwiaty. Jeśli chodzi o Polskę, to dość ładną i kwitnącą roślinę widziałem w Ogrodzie Botanicznym we Wrocławiu. Nie mam niestety pojęcia jak jest zabezpieczana na zimę.

Sam mam kilkanaście roślin wysianych z nasion dwa lata temu. Mają obecnie około 15-20 cm wysokości. W ubiegłym roku zostawiłem je na zewnątrz aż do pierwszych przymrozków. Trochę się o nie bałem, bo jak chowałem je do domu to ziemia w doniczkach była zamarznięta. Niepotrzebnie. Obecnie wszystkie moje albicje poczuły już wiosnę, bo zazieleniły im się pąki. Jak jeszcze podrosną to spróbuje z nimi w gruncie.

Czy ktoś z Was uprawia tę roślinę? Ma jakieś doświadczenia związane z jej uprawą w gruncie?

Pierwsze ze zdjęć przedstawia albicje, które widziałem w centrum ogrodniczym w Tuluzie. Drugie zdjęcie przedstawia największą albicję jaką widziałem w swoim życiu. Miała aż kilkanaście metrów wysokości. Trochę mnie to zaskoczyło, bo zawsze widziałem to drzewko jako dość niewysokie, góra 3-4 m. Ta albicja-olbrzymka rośnie w Carcassonne.






greg:
Dzisiaj robiłem mały przegląd starych zdjęć. Udało mi się znaleźć fotografię albicji rosnącej we wrocławskim Ogrodzie Botanicznym. Zdjęcie zrobiłem na przełomie lipca i sierpnia w 2008 r. Ciekawy czy nadal tam rośnie, a jeśli tak to ile urosła. Ta roślina zdecydowaniew ma wygląd jakiejś tropikalnej akacji. Naprawdę nikomu się nie podoba oprócz mnie?

andres:
28.06.2011 Wrocław

greg:
Czyli żyje i ma się dobrze. Ciekawe jak ją na zimę zabezpieczają. Może wari będzie wiedział? Z tego co pamiętam to na przykład araukarię całą zawijają.

arundo:
Albicja jest wspaniała. Z bobowatych mam 2 sztuki Glediczii trójcierniowej (Gleditsia triacanthos).
Jedna w wersji aurea druga rubra. To fantastyczne drzewa ale nie mają takich kwiatów i zdecydowanie mniejsze liście. Nie zauważyłem również aby zamykały je na noc.
Zrobię zdjęcia jak przestanie lać i dołączę.

Pozdrawiam
arundo

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej