Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Forum SMF zostało uruchomione!

Autor Wątek: Mój sen o Musa Ingens.  (Przeczytany 2182 razy)

Tymck

  • G0
  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1
Mój sen o Musa Ingens.
« dnia: Styczeń 21, 2019, 21:36:14 »

Witam. Wiem, że to post troszkę bezsensowny, lecz chciałbym opowiedzieć o ciekawym śnie, który ostatnio mi się przyśnił. Otóż mój sen zaczął się w moim ogródku. Śniło mi się, że wyszedłem na swój taras, było parno i bardzo ciepło. Po wyjściu o drobinę dalej, w drugi róg mojego ogrodu było widać ulicę, oraz bardzo młody las liściasty obok niej (który rzeczywiście się tam znajduje), lecz co ciekawsze, klimat w Polsce był zbliżony do klimatu w Australii, bo taką właśnie świadomość miałem we śnie, a przed tym lasem rosły wielkie bananowce. We śnie miałem świadomość, że to stare Basjoo, choć były potężne i wyglądały jak Musa Ingens. Miały na oko 10m. Po całych tych niewiarygodnych wydarzeniach, obudziłem się wśród bananowców i palm - w moim pokoju. Niestety, na dworze nie było takiego klimatu jak w moim domu i po odsłonieniu rolet ukazała mi się polska zima. Pobudka była dla mnie troszkę dołująca, choć widok wschodzącego słońca w mroźny dzień też jest przyjemną rzeczą. Swoją drogą - czy ktoś tu ma lub miał Musa Ingens?
« Ostatnia zmiana: Styczeń 21, 2019, 21:49:41 wysłana przez Tymck »
Zapisane

Binos

  • G1
  • Ekspert
  • *
  • Wiadomości: 1064
  • Lublin
Odp: Mój sen o Musa Ingens.
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 22, 2019, 15:14:42 »

Tak  :) sadzonki były dostępne w tamtym roku, ale się na nie, nie połakomiłem.
Podejrzewam że jakąś miniaturkę tego banana, można by uzyskać  ;)
U mnie on ma metkę bananowca, który nie wykazuje chęci wzrostu   :(
razem z takimi okazami jak: Ensete superbum, Ensete lecongkietii,Musa bordelon czy Musa sumatrana.
Maja zbyt wyśrubowane wymagania  :(



Na tutejsze warunki  :) wystarczy taki wrocławski czy niemiecki(jak na fotce) Sikkimensis
Zapisane