Uprawa palm i innych roślin. Ochrona zimowa. > Inne rośliny

Magnolie

(1/25) > >>

greg:
Nie mieliśmy do tej pory wątku poświęconego magnoliom. Ja mam trzy niewielkie drzewka. Obecnie kwitną dwie magnolie stellata. Ta ze zdjęcia ma około 1.5 metra wysokości. Mam jeszcze żółtą magnolię podobnej wielkości, która zakwita nieco później. Zachęcam posiadaczy tych drzew do bliższego przedstawienia swoich podopiecznych.

Poniżej zdjęcia magnolii rosnących na Wawelu. Zdjęcie zrobiłem ubiegłej soboty, tj. 14 kwietnia. Pogoda niestety była paskudna.







Araukar:
Moja pomalutku już przekwita


od spodu


i zdjęcie zrobione przed chwilą

greg:
Moja żółta magnolia rozpoczęła kwitnienie. Drzewko ma około 1.5 m wysokości. Zostało posadzone w 2008 roku. Kwitnie mi już trzeci rok. Kilka pąków jest jeszcze nierozwiniętych. Na zdjęcie załapała się również moja kotka Bella.



arundo:
Greg, to piękna sadzonka Magnolia denudata "Yellow River", a to moja dobrze okrzesana w 2011






Możecie mi powiedzieć co dzieje się z moją Magnolią liliflora "Nigra"? zawsze była delikatna niczym panienka ale w takiej formie jeszcze jej nie widziałem. A rośnie u mnie już 10 lat

"Czyżby czyżyk?" przekleństwo ostatniej zimy, Trytomy też się nie odzywają  >:(









Zima zabiła Trytomy, a upalne słońce wiosną zabija nigrę, tak myślę >:(   

SLIMI:
Moje magnolie żyją ale jedna w ogóle nie zakwitła a druga też czerwona jak twoja tak średnio... Miałem 6 Trytom i wygląda że ostatnią zimę przetrwała tylko jedna ( w pobliżu zakopywałem jednego szorstkowca w śniegu i chyba czapa śnieżna złapała także tą jedną trytomę i dzięki temu przeżyła)

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej