Uprawa palm i innych roślin. Ochrona zimowa. > Egzotyczne owocowe

Granat

(1/16) > >>

Araukar:
Przedstawiam wam mojego granata . Mam go już 9 sezonów , ale dopiero w zeszłym roku posadziłem go na stałe do gruntu . Wcześniej rósł w dużej donicy , obficie kwitł , ale nigdy nie zawiązywał owoców . Dopiero w zeszłym sezonie wykształcił dorodnego pełno wymiarowego granata. W tym sezonie ma lekką przewagę około 2 tygodni do sezonu ubiegłego kiedy się aklimatyzował w nowym miejscu . Dzisiaj poprosiłem znajomą mieszkającą w Toskani o wstawienie zdjęć granata rosnącego obok jej domu . Jakież było moje zdziwienie , roślina włoska praktycznie jest w tej samej fazie co moja rosnąca w Polsce . Moją przewagą jest to że granat rośnie w foliaku w którym tak jak dzisiaj było ponad 30 stopni wewnątrz . Fakt iż w nocy mam zimniej niż w Toskanii , ale dwie duże kastry budowlane 90 l napełnione wodą pracują wewnątrz foliaka jak akumulatory cieplne . Rano jak sprawdzam temperaturę wewnątrz i na zewnątrz foliaka to różnica dochodzi do 5 stopni na plusie wewnątrz .
Lato 2010




Uploaded with ImageShack.us
Jesień 2010


Uploaded with ImageShack.us
Zima 2010/11


Uploaded with ImageShack.us
Wiosna 2011


Uploaded with ImageShack.us


Możemy obstawiać ile w tym sezonie granat wykształci owoców ?. Ja obstawiam między 3 do 5  sztukach .

amorphophallus:
dobra to ja postawie na 8  :D to teraz czekamy na rozstrzygnięcie do jesieni   ;)

Biedny Miś:
ŻEBY BYŁO ODMIENNIE STAWIAM 6

greg:
Piękny okaz. Mój granat posadzony do gruntu pierwszej zimy przemarzł do jego poziomu. Odbił. W kolejnym roku zrobiłem mu budkę ze styropianu. Taki sam efekt. Znowu odbił. Postanowiłem, że zasypię go wielką górą śniegu i tak też zrobiłem. Znowu całkowicie przemarzł. Jeśli odbije i tym roku to mam zamiar go wykopać.

Polish king bamboo:
Ja też uprawiam granatowca od kilku lat w gruncie. W tej chwili ma ok. 150 cm wys. Jeszcze nie  mial owoców. Mam go od nasionka z owocu  kupionego w hipermarkecie. Ani razu mi nie przemarzl. Okrywam  go na zimę śniegiem jak oczywiście spadnie, natomiast folią jak nie ma śniegu. Tą zimę też przetrwa dobrze.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej