Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Forum SMF zostało uruchomione!

Strony: 1 ... 3 4 [5] 6 7 ... 16

Autor Wątek: Bananowce z mojej kolekcji  (Przeczytany 93613 razy)

andres

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4319
Odp: Bananowce z mojej kolekcji
« Odpowiedź #60 dnia: Maj 23, 2011, 10:57:48 »

Dobrze, że m. basjoo dobrze się u Ciebie przyjęły.
U mnie mogłyby być ładniejsze, gdyż przymrozki i wiatr zabrały po 1-2 liście.
Ale obecnie przyrosty są dosyć duże

Główna kępa:

amorphophallus

  • G1
  • Ekspert
  • *
  • Wiadomości: 635
  • Warszawa
Odp: Bananowce z mojej kolekcji
« Odpowiedź #61 dnia: Maj 23, 2011, 17:50:23 »

Anders mam pytanie lewy dolny róg zdjęcia , czyżby było to Ensete glaucum???  ;D
Zapisane
http://www.photoblog.pl/amorphophallus/archiwum   na blogu znajdziecie moje bananowce a może i inne rośliny

andres

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4319
Odp: Bananowce z mojej kolekcji
« Odpowiedź #62 dnia: Maj 24, 2011, 09:01:32 »

Tak, to ensete glaucum.

Rośnie wolno, to nie e. ventricosum ;)
W czasie przymrozków był przykryty workiem, trochę przymroziło mu nowy liść, więc zaczyna od nowa.

amorphophallus

  • G1
  • Ekspert
  • *
  • Wiadomości: 635
  • Warszawa
Odp: Bananowce z mojej kolekcji
« Odpowiedź #63 dnia: Maj 26, 2011, 00:16:56 »

Zapomniałem się pochwalić swoim nowym nabytkiem który dotarł do mnie wczoraj są to dwa malutkie Ensete ventricosum (zielone) od Pani Sylwii z Oaza-Palmy i powiem że cena była bardzo przyzwoita :D

Zapisane
http://www.photoblog.pl/amorphophallus/archiwum   na blogu znajdziecie moje bananowce a może i inne rośliny

Polish king bamboo

  • G1
  • Ekspert
  • *
  • Wiadomości: 1690
  • Wrocław kiedyś strefa 7A teraz zdegradowany do 6B
Odp: Bananowce z mojej kolekcji
« Odpowiedź #64 dnia: Maj 26, 2011, 08:39:08 »

Amor... to masz jakieś koneksje bo w ofercie Oazy nie ma  bananowców.
Zapisane
Pozdrowienia z Wrocławia

amorphophallus

  • G1
  • Ekspert
  • *
  • Wiadomości: 635
  • Warszawa
Odp: Bananowce z mojej kolekcji
« Odpowiedź #65 dnia: Maj 26, 2011, 13:21:04 »

Widzisz, przez to że moją pasją są akurat bananowce to wysyłam raz na jakiś czas e-mail z apytaniem o nie do sklepów i się mi trafiło  ;D
Zapisane
http://www.photoblog.pl/amorphophallus/archiwum   na blogu znajdziecie moje bananowce a może i inne rośliny

Martin

  • Gość
Odp: Bananowce z mojej kolekcji
« Odpowiedź #66 dnia: Maj 26, 2011, 14:02:29 »

A zdradzisz jakie ceny płacisz  za bananowce w Polsce?
Zapisane

amorphophallus

  • G1
  • Ekspert
  • *
  • Wiadomości: 635
  • Warszawa
Odp: Bananowce z mojej kolekcji
« Odpowiedź #67 dnia: Maj 26, 2011, 22:21:23 »

znaczy się te bananowce jakby to nazwać nie są ze sklepu Oaza-Palmy tylko z prywatnej kolekcji Pani Sylwii i za oba zapłaciłem (mam nadzieję że wolno mi zdradzić i Pani Sylwia się nie obrazi) 35zł(15 + 20) + wysyłka.  :D  był jeszcze jeden jako nadwyżka z kolekcji ale droższy, wysokością z doniczką to tak do klamki od drzwi ale bardzo wyciągnięty i chudy więc na pierwszym wietrze mógłby się skrócić do wysokości ziemi  :P
« Ostatnia zmiana: Maj 26, 2011, 22:42:29 wysłana przez amorphophallus »
Zapisane
http://www.photoblog.pl/amorphophallus/archiwum   na blogu znajdziecie moje bananowce a może i inne rośliny

Martin

  • Gość
Odp: Bananowce z mojej kolekcji
« Odpowiedź #68 dnia: Maj 26, 2011, 22:30:48 »

No to powiem, że opłacało się nawet.
Zapisane

amorphophallus

  • G1
  • Ekspert
  • *
  • Wiadomości: 635
  • Warszawa
Odp: Bananowce z mojej kolekcji
« Odpowiedź #69 dnia: Maj 26, 2011, 22:40:30 »

nio baaa według mnie to nawet bardzo okazjonalnie. sadzonki są w dobrej kondycji, nie wyglądają żeby kiedyś chorowały, a jak już przeżyją szok po tym że je przesadziłem i poszły na dwór i zaczną puszczać nowe liście to już w ogóle będzie satysfakcja w 100%. oczywiście puki co stoją sobie w cieniu żeby się na spokojnie przyzwyczaić ale za jakieś 8dni pójdą już w pełne słoneczko jeśli takowa pogoda będzie  ;)

Moim zdaniem zawsze warto pisać e-maile w różne miejsca i się pytać o to czego się poszukuje  :)
Zapisane
http://www.photoblog.pl/amorphophallus/archiwum   na blogu znajdziecie moje bananowce a może i inne rośliny

Martin

  • Gość
Odp: Bananowce z mojej kolekcji
« Odpowiedź #70 dnia: Maj 26, 2011, 22:51:48 »

Ja kupuję tylko za granicą bo zawsze taniej niż w Polsce  no i boję się trochę w PL kupować bo za dużo tu oszustwa.
Strasznie się cackasz z bananowcami. Mój ensete po 10 dniach w paczce z Anglii od razu do gruntu poszedł. Czekam tylko na deszcz bo moje bananowce  inaczej nie ruszą porządnie ze wzrostem.
A, że warto pytać to wiem. Zapytałem i dzięki temu mam M. Burmese Blue i M. formosana- podobno to to samo co basjoo, tylko, że wyższy i wytwarza nasiona
Zapisane

amorphophallus

  • G1
  • Ekspert
  • *
  • Wiadomości: 635
  • Warszawa
Odp: Bananowce z mojej kolekcji
« Odpowiedź #71 dnia: Maj 26, 2011, 23:58:18 »

Może jak za jakieś 3 lata będziesz mieć nadwyżki to jakiś handel wewnątrz forum zakwitnie, a póki co życzę powodzenia i taaaaaaaaaaaaakkkkkkiiiiiiich bananowców.  Jak będzie okazja to tam porób zdjęcia swoich tegorocznych sadzonek bananowców i wstaw np w swój wątek lub i tutaj, z chęcią zajrzę do galerii  ;)

a co do cackania lubię się przy nich kręcić , więc takie cackanie mi to tym bardziej umożliwia  ;D
« Ostatnia zmiana: Maj 27, 2011, 15:26:58 wysłana przez amorphophallus »
Zapisane
http://www.photoblog.pl/amorphophallus/archiwum   na blogu znajdziecie moje bananowce a może i inne rośliny

andres

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4319
Odp: Bananowce z mojej kolekcji
« Odpowiedź #72 dnia: Maj 27, 2011, 07:25:28 »

póki póki póki póki póki

Przy takiej ilości ensete będziesz musiał zamówić tragarzy na cały dzień ;)

amorphophallus

  • G1
  • Ekspert
  • *
  • Wiadomości: 635
  • Warszawa
Odp: Bananowce z mojej kolekcji
« Odpowiedź #73 dnia: Maj 27, 2011, 15:28:27 »

"póki" - już poprawione  ;)

oj oby wszystkie dotrwały do takiej wielkości  :) to z przyjemnością będę je targał w te i z powrotem  ;D
Zapisane
http://www.photoblog.pl/amorphophallus/archiwum   na blogu znajdziecie moje bananowce a może i inne rośliny

czytelnik22

  • G2
  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 32
Odp: Bananowce z mojej kolekcji
« Odpowiedź #74 dnia: Maj 27, 2011, 18:06:55 »

Witam na tym forum

Jak będę miał chwilę założę watek z moimi bananowcami. Od kwietnia wszystko w gruncie. Niestety pomimo mocnego okrycia mniej niż - 6 na początku maja wykosiło wszystkie liście.  Teraz powoli bananowce ruszają ze wzrostem. Niestety tak jak co roku zgniła mi w piwnicy największa sztuka - 2 metrowy musa helens hybrid. Największy, który został ma 1,5 m nibypnia po wypuszczeniu pierwszego liścia ma około 2,5 metra.

Wygląda na to, iż zmarzła też największa kępa basjoo w gruncie. Dłuższe okresy bez śniegu z mrozem poniżej - 20 zrobiły swoje. Druga kępa rośnie - jest już chyba 3 lub 4 rok w gruncie z tym, że rok temu jakoś skarłowaciała i ją przesadzałem kilkanaście centymetrów dalej (to jej nie zaszkodziło).

Zapisane
Strony: 1 ... 3 4 [5] 6 7 ... 16