Hyde Park - Linki - Klimat - Handel > Pogoda i klimat

Kalkulator temperatur minimalnych, kalkulator przymrozków radiacyjnych

<< < (6/6)

pdjakow:

--- Cytat: greg w Wrzesień 29, 2011, 18:22:58   ---@Marcin D
Programu komputerowego nie umiałbym napisać, bo jakoś nigdy nie maiłem czasu/chęci/motywacji by przebić się przez jakiś język typu C++. Tam oprócz algorytmizowania obliczeń trzeba jeszcze obsługiwać system, otwierać i zamykać biblioteki itp. I to jest dla mnie ta próg, którego nie chce mi się i nie mam czasu przekraczać.

--- Koniec cytatu ---

Nic nie trzeba. Język wysokiego poziomu (np C++) nie wiele się różni od tego co masz w PHP. Przykładowo np w C# dany fragment kodu robiący cokolwiek mógłby wglądać tak.

Zakładamy, że mamy w oknie trzy kontrolki tekstowe (textBox). Do dwóch wpisujemy dane, klikamy guzik i się coś liczy. Całość mogłaby wyglądać tak:


--- Kod: ---//jakas funkcja sumująca
public double suma(double a, double b)
{
 return a+b;
}

//gdzieś pod guzikiem

double liczba1 = Convert.ToDouble(textBox1.Text);
double liczba2 = Convert.ToDouble(textBox2.Text);
//wynik
textBox3.Text = suma(liczba1,liczba2).ToString();
--- Koniec kodu ---

Koniec.
Podejrzewam, że mając dane algorytmy udałoby mi się przerobić ten PHP do C#, czy C++ w 10 minut.

Ardo:
Fajny ten kalkulator, niestety w przypadku stacji na torfowisku, ten kalkulator zwyższył minimalną temperaturę oraz trochę przesadził z prognozą temperatury na 2 m a przy gruncie. A na stacji w Dunajcu, to jak wpisałem dzisiaj dane z godz. 14 oraz 20 oraz wilgotności do kalkulatora bez opcji poprawki to kalkulator przeliczył, że jutro będę miał... -1 przy gruncie.  :P ::)
Lecz ogólnie chwalę za ten kalkulator i no za całą robotę, brawo. :) 

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[*] Poprzednia strona

Idź do wersji pełnej