Uprawa palm i innych roślin. Ochrona zimowa. > Trawy

Bambusy we Wrocławiu

(1/55) > >>

Polish king bamboo:
Na proźbę jednego z forumowiczów przedstawię moje bambusy



 Indocalamus tesselatus   ma ogromne ,ciemnozielone liście o egzotycznym wyglądzie. Pokrój krzewiasty. Wytrzymałość ok. - 20 st C. Rośnie  u mnie 3 rok więc narazie ma pokrój zadarniający.



Sasaella masamuneana 'Albostriata' to u mnie bambus okrywowy choć w starszym wieku dorośnie do 1 metra.
Wytrzymałość ok. - 20 st C. Też u mnie rośnie 3 rok. Dosyć ekspansywny.



Następny bambus to Phyllostachys nigra Punctata . W pierwszym roku ma pędy zielone, później przebarwiają się na czarno. W przeciętną polską zimę wymarza do gruntu, dlatego wymaga ochrony. U nas bambus  raczej kolekcjonerski.



Fargesia murielae bambus kępowy. W mojej kolekcjii najodporniejszy. Uprawiam go ok. 10 lat i jeszcze  ani razu  nie utracił liści w okresie zimowym.



A tu mamy po lewej Phyllostachys aureosulcata Spectabilis a po prawej Phyllostachys rubromarginata.W tej chwili to moje nalwyższe bambusy. Mają ponad 5 metrów wysokości. Rubro jest znacznie młodszy jak Spectabilis ale wysokość ma tą samą więc myślę że w najbliższej przyszłości powinien Spectabilsa przerosnąć.
CDN

bawoli:
Arturze, rewelacja! Nie masz ochoty 'ogolic' tych wysokich bambusow?  Jak tylko doczekam sie takich okazow jak Ty, to od razu je podkrzesam. Pzdr

Araukar:
W opolskim ogrodzie zoologicznym obsadzono całe alejki bambusami tylko nie  wiem jakimi .



 


w tym sezonie zaobserwowałem że niektóre miały nawet po 4 do 5 metrów odrostów.

Polish king bamboo:
Bawoli znalazłem fotkę z mojej strony ogrodu. Tu są lekko podgolone. Wygląda to tak



A tu kolejny bambus, mianowicie Phyllostachys aureosulcata Aureocaulis. Dosyś odporny, szybko się rozrasta.
Nadaje się na żywopłoty bo rośnie w miarę prosto nie zwieszając się na boki. Poniżej fotka praktycznie nie korygowanej formy od kilku lat.



Następnym bambusem w mojej kolekcji to Phyllostachys vivax Aureocaulis. Jest to bambus który w sprzyjających warunkach bardzo szybko przyrasta. Mój w przeciągu 3 lat osiągnął 6 m wysokości, by później zmarznąć do gruntu. Jest  trochę za delikatny na wrocławskie zimy. Obecna fotka poniżej



A teraz coś mniejszego mianowicie Fargesia Jiuzhaigou . Jest to bambus kępowy dużo delikatniejszy od F. Murieale.
Ostatniej zimy stracił prawie wszystkie liście ale dobrze się zregenerował. Wypuścił pędy wyższe od ubiegłorocznych
Zdjęcie poniżej
 

CDN

Polish king bamboo:
A tu mamy Semiarundinarię Fastuosa . To jeden z najdelikatniejszych bambusów jaki posiadam. Raczej  dla kolekcjonerów. Rozłogowy ale mało inwazyjny. Wzrost ma strzelisty.Posiada również atrakcyjne pochewki pędowe.
Fotki poniżej




A to nadzieja krajów środkowej i północnej Europy mianowicie Phyllostachys parvifolia. Mam nadzieje że i u mnie pokaże swoje możliwości. Jest odporniejszy od vivaxa. Wypuszcza grube pędy dosyć szybko. Przeżył u mnie 3 zimy, tracił większość liści ale co roku jest coraz większy.Czekam na łagodniejszą zimę wówczas pokaże swoje możliwości.



A to już zdjęcie z działki Po prawej Phyllostachys nuda, a po lewej Phyllostachys aureosulcata Spectabilis. Efekt po 3 letniej uprawie z tym że z dużych sadzonek



CDN

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej