Hyde Park - Linki - Klimat - Handel > Pogoda i klimat

Kalkulator psychrometryczny

(1/1)

greg:
Wykonałem w końcu tę iście katorżniczą pracę. Poniżej kalkulator psychrometryczny, który będzie częścią składową kalkulatora przymrozków. Ponieważ jednak narzędzie jest chyba raczej unikalne to zdecydowałem, że może warto udostępnić je również osobno.

Jeśli chodzi o precyzję to jest ona o klasę lepsza niż w arkuszu, który zrobiłem jakiś czas temu. Obecny algorytm jest o wiele bardziej złożony i bardziej zoptymalizowany. Jeśli ktoś jest chętny to mogę ów algorytm udostępnić. Program został napisany w PHP.

Do Marcina: pobaw się trochę i zobacz czy jest ok. Testowo sprawdziłem kilka wartości i obliczenia były poprawne. Wygląda na to, że żaden chochlik się nie wkradł. Tym niemniej warto by jeszcze ktoś rzucił na to okiem.

Jeśli uznasz, że narzędzie jest ciekawe i może się jeszcze komuś przydać to możesz oczywiście dać linka do kalkulatora na forum o stacjach pogodowych, na którym piszesz.

Oczywiście wartości nie wychodzą identyczne jak w tabeli. Jednak rozbieżności są niewielkie - na drugim miejscu po przecinku.

Kalkulator psychrometryczny


Kalkulatory na forum:

Kalkulator temperatur minimalnych, kalkulator przymrozków radiacyjnych
Kalkulator psychrometryczny
Kalkulator kosztów ogrzewania
Kalkulator jednostek przepływu
Kalkulator wydajności wentylacji

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

Idź do wersji pełnej