Uprawa palm i innych roślin. Ochrona zimowa. > Trawy

Arundo donax

<< < (11/11)

jachu:
Tak mogą służyć podobnie jak tyczki bambusowe, ale raczej są mniej wytrzymałe. Ucinam przy pierwszych przymrozkach i obieram z liści. Przez ostatnią zimę wysuszyłem kilka w pomieszczeniu o temperaturze ok. 5-10°C i wyprostowałem. Na wiosnę dosuszyłem na dworze i zrobiły się twarde i elastyczne. Niestety dużo tracą na średnicy po wysuszeniu i obraniu z resztek liści. Z czasem pękają jak są wystawione na zmienne warunki atmosferyczne.

nelp:
Przy bambusach pędy musza być odpowiednio stare żeby były wytrzymałe. Czyli pewnie to samo u arundo, tylko że u nas nie zdążą dojrzeć zanim przyjdzie zima :/ tego się obawiałem... no cóż zostają elementy estetyczne ewentualnie użyć można do budowy jakiegoś płotka.

jachu:
Pędy arundo wymarzają przez zimę i roślina musi odbijać co roku z gruntu. W zimie 2018 / 2019 zostawiłem pędy bez ścinania. Na wiosnę wyglądały w miarę OK, ale nie ruszyły. Liście oczywiście wymarzły. Nie wyglądało to zbyt estetycznie.
W sumie może taką zimę jak ostanio (-6°C) by przetrwały. Może zostawię z 2 na spróbowanie.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[*] Poprzednia strona

Idź do wersji pełnej