Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Forum SMF zostało uruchomione!

Autor Wątek: Palmy w Utah  (Przeczytany 16261 razy)

Marcin D

  • Gość
Odp: Palmy w Utah
« Odpowiedź #30 dnia: Grudzień 12, 2011, 13:18:16 »

Jak chcecie na żywo obserwować warunki w Logan (lub innych miejscowościach gdzie są palmy, np. Szeged) to zainstalujcie sobie program http://www.programosy.pl/program,pogoda.html

Wystarczy znaleźć w spisie interesujące nas stacje. Aktualizacje polecam ustawić co 30min.

W Logan obecnie -9C i marznąca mgła ;).Warunki już dosyć ciężkie. Ciekawe ile w dzień będzie.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 12, 2011, 16:35:47 wysłana przez Marcin D »
Zapisane

Wiechu

  • G1
  • Aktywny użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 156
Odp: Palmy w Utah
« Odpowiedź #31 dnia: Grudzień 12, 2011, 22:17:39 »

Używam od roku tego programiku :P ;) :) Ale do stacji w Polsce :)
Zapisane

Miamian

  • G0
  • Zaawansowany użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 331
  • Strefa 7a
Odp: Palmy w Utah
« Odpowiedź #32 dnia: Luty 06, 2012, 17:55:03 »

Wiadomość od Kevina - zadałem mu kilka pytań odnośnie Tracha i washi.
Cytuj
Good morning!  Your English is perfect.  My Trachy is about 15 years old.  It grows 1 foot each year.  It is a very fast grower.  Yes, the only heat the palms get is from 3 florescent light bulbs in each box.  The Styrofoam boxes are very good at keeping the heat from escaping that is given off by the light bulbs.  I leave the light bulbs on the entire winter.  The Washingtonia is also a very fast grower, probably faster than the Trachy.  I will plant a Hesper (Blue Mexican Fan Palm) and a Butia Capitata (Pindo Palm) outside next Summer.  In a few years I will also plant another Mediterranean Fan Palm and two Waggie (Dwarf Trachy palms) outside.  My oldest palm is a Mediterranean Fan Palm that has been outside about 20 years.  It is a very slow growing palm and is about 8' tall, but has a large trunk.
Mój Trachy ma 15 lat. Co roku przyrasta 1 stopę. Bardzo szybko rośnie. Tak, jedynym źródłem ciepła dla palm są 3 fluorescencyjne żarówki w każdym pudle. Styropianowe pudła są bardzo dobre w utrzymaniu ciepła które jest wydzielane przez żarówki. Zostawiam żarówki przez całą zimę. Waszyngtonia jest również bardzo szybko rosnącą palmą, prawdopodobnie szybciej rosnącą niż Trachy. Będę sadził Brahea armata i Butia Capitata na zewnątrz przyszłego lata. Za kilka lat będę sadził inne Karłatki i dwa Wagnerianusy na zewnątrz. Moja najstarsza palma to Karłatka jest na zewnątrz od 20 lat. Jest bardzo wolno rosnącą palmą i ma 8 stóp wysokości, ale ma duży pień.

Kevin przesyła pozdrowienia dla nas, i życzy wszystkiego dobrego dla naszych palm.
Zapisane
Strefa 7a

Enjoy this beautiful day we get so few of them.

WASHI

  • G1
  • Ekspert
  • *
  • Wiadomości: 804
  • 7a/7b
Odp: Palmy w Utah
« Odpowiedź #33 dnia: Luty 06, 2012, 18:04:13 »

Dzięki za info. Szkoda że się go nie spytałeś o wietrzenie by ci napisał że wietrzy dopiero na wiosnę po kilku miechach jak podnosi styropian ;D
Trachowi wilgoć nie przeszkadza o ile temperatura nie jest za niska a jego palma jest tego najlepszym dowodem bo wytrzymała tyle lat

Dopiero teraz przeczytałem czat.
Kabli grzewczych nie używa ze względu na koszt.
Te żaróweczki naprawdę kosztują niewiele (koszt ich użytkowania)i w zupełności wystarczają nawet przy tak niskich temperaturach
« Ostatnia zmiana: Luty 06, 2012, 18:08:45 wysłana przez WASHI »
Zapisane

sev

  • G1
  • Ekspert
  • *
  • Wiadomości: 568
Odp: Palmy w Utah
« Odpowiedź #34 dnia: Luty 06, 2012, 18:14:26 »

Ciekawi mnie ile te żarówki naciągnęły przez cała zimę ;)
Zapisane

WASHI

  • G1
  • Ekspert
  • *
  • Wiadomości: 804
  • 7a/7b
Odp: Palmy w Utah
« Odpowiedź #35 dnia: Luty 06, 2012, 18:21:20 »

Z tego co pamiętam to coś około 15USD.
Zapisane