Działy organizacyjne > Regulamin

Komentarz do regulaminu

(1/5) > >>

greg:
Ponieważ forum odwiedza coraz więcej osób postanowiłem w końcu napisać regulamin. Istotną niedogodnością może być zakaz całkowity zakaz linkowania do komercyjnych ofert. I to nie tylko dot. roślin. Jest to związane z tym, że forum będzie promowane poprzez serwis Allegro. W tym momencie trzeba być zgodnym z regulaminem dot. wystawiania aukcji na tym portalu.

Jeśli forum uzyska odpowiednią „masę krytyczną” i będzie się promować już samo, dzięki swojej zawartości, to będzie można zrezygnować z Allegro i poluzować zasady linkowania.

Uważam, że to najskuteczniejszy sposób promocji, ponieważ można zostać zauważonym przez osoby zainteresowane bezpośrednio kupnem palm, a zatem ich uprawą. Nie uważam równocześnie, że droga rozwoju forum będzie drogą usłaną różami. Wręcz przeciwnie. Uważam, że zdobycie wartościowych użytkowników to orka na ugorze. Jednak siać trzeba. Sam zacząłem w ten sposób, parę lat temu, swoją przygodę z palmami w Polsce. Uważam, że jeśli ktoś jest szczerze zainteresowany uprawą palm, to treści poruszane na naszym forum są jego najlepszą wizytówką.

Mam zatem nadzieję, że to czasowo wprowadzone ograniczenie spotka się ze zrozumieniem.

Jednocześnie nie ma najmniejszego zamiaru ograniczać linkowania do innych forów, w tym polskich. W przeciwieństwie do niektórych administratorów nie mam zamiaru udawać, że inne fora nie istnieją.

Kiepscy administratorzy boją się, że linki prowadzące poza ich stronę ułatwią użytkownikom ucieczkę do konkurencji. Tymczasem próby utrzymania kogokolwiek na siłę w jakimś miejscu internetu są z góry skazane na niepowodzenie - nikt nie lubi być więziony, czy przymuszany. Nie sądzę zatem aby zakazami można było wiele wskórać.

Uważam, że strona otwarta „na świat” wręcz zyskuje, a nie traci na wiarygodności. Linki zewnętrzne sygnalizują: „nie boimy się konkurencji, jesteśmy dobrzy, sprawdź nas, porównaj ofertę”. Poza tym żadna strona nie zawiera wszystkich informacji. Czemu więc nie pomóc internautom w potrzebie, nie wskazać, gdzie jest to coś, czego my nie mamy?

andres:
No, a miało być tak pięknie i swobodnie.
Czy to znaczy, że moje linki do oferty sprzedaży książek są już niezgodne z regulaminem?

greg:
Napisałem, że to tylko czasowo. Osobiście też wolałbym luźniejszy regulamin. Chciałbym jednak po prostu dotrzeć do osób zainteresowanych uprawą palm. Jeśli będzie zauważalne, że nie przynosi to oczekiwanych rezultatów, lub zamierzony efekt został osiągnięty, to zasady linkowania zostaną zmienione. Przez zamierzony efekt rozumiem zebranie stałej kilkunastoosobowej grupy, która będzie regularnie udzielać się na forum plus większą grupę, która będzie pisać mniej regularnie.

Zatem moim zdaniem warto spróbować dotrzeć do zainteresowanych osób właśnie w ten sposób a ograniczenie linkowania potraktować jako czasowe „koszta promocji”.

Linki do podanych przez Ciebie książek nie są problemem.

Spytam w ten sposób:

1. czy uważasz, że na forum nie przydałoby się więcej zaangażowanych ludzi?
2. jeśli odpowiedź brzmi, że owszem, przydałby się, to czy masz jakiś inny (lepszy?) pomysł na promowanie forum?

andres:
Wiadomo, że na forum pewne zasady muszą obowiązywać.
Ale swoboda linkowania miała być jedną z podstaw tego forum, jeżeli dobrze zrozumiałem Twoje intencje.

Pasja i komercja rzadko idą w parze.
Mało który pasjonat potrafi dobrze sprzedawać rośliny.
Zazwyczaj jest w tym trochę naciągania faktów i dużo obietnic (jak z tuningiem samochodowym).
Sprzedawcy marzeń - tak mówiliśmy swego czasu na firmy tuningowe.

Wiążąc się z allegro i konkretnym sprzedawcą narażasz się na to, że Twoje forum zostanie jego platformą serwisową.
Dostaniesz w prezencie jedną palmę, drugą, zaczniesz krzywo patrzeć na jego konkurentów.

Forum działa zaledwie kilka dni i już masz kilku dobrych użytkowników.
Szerokie promowanie forum to jak wsadzenie dużej palmy. Ładnie wygląda, ale satysfakcji niewiele.

WASHI:
Witam wszystkich!
Po pierwsze gratuluję super stronki - podoba mi się. Mimo że jest nowiutka to już jest zgiełk i dobrze.
Wszystko dzięki Administratorowi który jest bardzo w temacie i z doświadczeniem oraz forumowiczom-osobom które już tu są,wiedzą o palmach i tematach pokrewnych naprawdę dużo- i to jest klucz do sukcesu aby strona się rozwijała bo te osoby będą logować się niemal codziennie a ich fachowe dyskusje sprowadzą następnych i nie potrzeba tu wpisu w regulaminie.
No właśnie od razu natknąłem się na nówka regulamin dziś wpisany.
W regulaminie widzę pewną nieścisłość - jeśli mogę to polega ona na tym iż nie wiadomo na jakich forumowiczów się Greg nastawiasz-jeśli na jak największą ilość - a takie odniosłem wrażenie to po co przynajmniej na początku ograniczenia w linkowaniu albo po co punkt 4:

--- Cytuj ---Posty wyrażające poglądy, powinny zawierać argumenty, a nie jedynie nie podlegające dyskusji stanowiska. Ciężar dowodu spoczywa na osobie przedstawiającej daną tezę.

--- Koniec cytatu ---
Punkt ten jest za ogólny, można go różnie interpretować i wyeliminuje około 30 procent osób gotowych się rejestrować-trzeba się zdecydować czy nastawiasz się na wielu użytkowników a wtedy większość z nich  często pisze jednym zdaniem z różnych sobie znanych powodów czy nastawiasz się na super merytoryczne przemyślane dyskusje w wąskim gronie.
Jako argument dodam że będą osoby które tu wchodząc będą chciały zdobyć jak największą wiedzę na temat upraw palm w Polsce-wiedzą nie będą grzeszyły-głównie będą błądzić i zadawać pytania-ale co zabronisz im Greg wyrażania poglądów jeśli nie uzasadnią odpowiednio?Przecież to zdeczka karkołomne.Będą się bali zabrać głos a chyba nie o to w tym wszystkim chodzi, nieprawdaż?
Od razu dodam że mi tam jest gan ce gal jak i co bedzie wpisane w regulaminie-daję tylko pod rozwagę bo wszystko jest jak rozumiem jeszcze w toku a sukces tego forum jest mi na sercu.
PROPONUJĘ JAK NAJWIĘCEJ WOLNOŚCI I JAK NAJMNIEJ OGRANICZEŃ-EFEKTY PRZYJDĄ SAME.
P.S.
Na początku  chciałem zarejestrować  się jako F16 MADE BY GENERAL DYNAMICS.
Dlaczego? Tak dla jaj-bo nie można się logować jako firma a poza tym byłbym pod ciągłym ostrzałem absolwentów-Grega i Andresa ;) To oczywiście żart
Witam jeszcze raz na pokładzie wszystkich wielbicieli palm i innych ciepłolubnych roślin.
Mam nadzieję że wniosłem trochę zamieszania :) :) :)


Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej