Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Forum SMF zostało uruchomione!

Strony: 1 ... 9 10 [11] 12 13 ... 34

Autor Wątek: Magnolia grandiflora  (Przeczytany 131938 razy)

Budzik

  • G0
  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 38
Odp: Magnolia grandiflora
« Odpowiedź #150 dnia: Lipiec 05, 2016, 17:14:55 »

Moje Kay Parris mają ponad 2m i są ukorzeniane a nie szczepione. Mam też Edytę i ona dopiero buduje pąki kwiatowe, więc tak jak napisała Dobranoc pora kwitnienia i jego obfitość jest cechą odmianową. Moja największa Grandiflora to spore już drzewko, ponad 3m, prawdopodobnie DD Blanchard i kwitnienie dopiero przed nią choć jeden kwiat już miała.

Kay Parris


Zapisane

andres

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4319
Odp: Magnolia grandiflora
« Odpowiedź #151 dnia: Lipiec 05, 2016, 17:47:49 »

Bardzo ładne egzemplarze, Budzik.

Formujesz jakoś koronę swoich magnolii?
Początek lipca to najlepsza pora na ucięcie gałązek.

Jak te drzewka mają się do budynku. Czy jednak nie rosną zbyt blisko?

Budzik

  • G0
  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 38
Odp: Magnolia grandiflora
« Odpowiedź #152 dnia: Lipiec 05, 2016, 18:04:59 »

Na razie ich nie formuję. Kay Parris sama z siebie bardzo mocno się zagęszcza w przeciwieństwie do pozostałych posiadanych przeze mnie odmian. Przycinać będę musiał dopiero jak dobiją do dachu czyli chyba już w przyszłym sezonie. Rosną tam sobie już 6 lat w takiej dużej donicy bo chodnik jest na pełnym fundamencie ale na razie im to nie przeszkadza. Natomiast w kwitnieniu na pewno pomaga południowo-zachodnia, ciepła ściana. Osłaniane były tylko pierwszej zimy bo było ostro.
Przy ścianie budynku sprawdzą się tylko niektóre, słabiej rosnące odmiany. Najpierw miałem tam 2xLittle Gem (padły pierwszej zimy - zdecydowanie odradzam), a po nich już Kay Parris.
Zapisane

Araukar

  • G1
  • Ekspert
  • *
  • Wiadomości: 873
Odp: Magnolia grandiflora
« Odpowiedź #153 dnia: Lipiec 07, 2016, 07:06:57 »


Zmierzyłem dzisiaj rano obwód pieńka mojej magnolii u podstawy i wyszło mi równe 16 cm obwodu. Ile mają wasze pupilki?
Zapisane

Dobranoc

  • G0
  • Aktywny użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 149
  • Katowice
Odp: Magnolia grandiflora
« Odpowiedź #154 dnia: Lipiec 07, 2016, 11:48:09 »

Obwód 20cm i 3,5m wzrostu. Jednak w stosunku do innych drzew jest bardzo wiotka.
Jeszcze zmierzyłam kwiat - 24cm średnicy. W poprzednich latach były mniejsze.
« Ostatnia zmiana: Lipiec 08, 2016, 08:50:05 wysłana przez Dobranoc »
Zapisane

Budzik

  • G0
  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 38
Odp: Magnolia grandiflora
« Odpowiedź #155 dnia: Lipiec 10, 2016, 13:01:35 »

Chyba największy kwiat jak dotąd na moich grandiflorach  :)



Zapisane

Dobranoc

  • G0
  • Aktywny użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 149
  • Katowice
Odp: Magnolia grandiflora
« Odpowiedź #156 dnia: Lipiec 14, 2016, 09:01:30 »

Chyba największy kwiat jak dotąd na moich grandiflorach  :)
Z tego co widzę to Edyta?
A jakie kwiaty mają Twoje pozostałe odmiany?
Zapisane

Budzik

  • G0
  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 38
Odp: Magnolia grandiflora
« Odpowiedź #157 dnia: Lipiec 14, 2016, 19:08:46 »

Kupowana jako Edyta ale nie mam co do tego pewności. Druga Edyta z innego źródła powinna zakwitnąć w ciągu 2-3 tygodni - pierwszy kwiat. Czekam jeszcze na kwitnienie odmiany Saint George bo jej kwiat ma mieć 22-25 płatków, ale jak na razie nie widać pąków kwiatowych.
Kay Parris kwitnie non stop po kilka kwiatów, kwiaty o połowę mniejsze ale za to w dużej obfitości (zdjęcia wyżej w tym wątku).
Jeżeli ktoś chciałby dokupić nowe odmiany do kolekcji, to w pobliskiej szkółce (obok Bielska-Białej) mają spore ilości kilku odmian: Maryland, Alta i chyba Ferruginea. W zeszłym roku sprzedawali ponad 3m, kwitnące Ferrugine'y po 450zł ale już ich nie mają.
Zapisane

Budzik

  • G0
  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 38
Odp: Magnolia grandiflora
« Odpowiedź #158 dnia: Lipiec 24, 2016, 15:13:47 »

Kwitnienie w pełni  :)




Zapisane

andres

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4319
Odp: Magnolia grandiflora
« Odpowiedź #159 dnia: Lipiec 25, 2016, 12:34:44 »

Bardzo ładne kwiaty.

U mojej BBB kwiaty szybko zostają zapylone i kielich bardzo krótko pozostaje otwarty.

Budzik

  • G0
  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 38
Odp: Magnolia grandiflora
« Odpowiedź #160 dnia: Lipiec 25, 2016, 15:14:47 »

Dzięki. Kwiaty faktycznie są dwu, max. trzy-dniowe ale zawsze coś tam kwitnie. Może jest jakiś spray odstraszający pszczoły żeby nie zapylały kwiatów?  :)
Zapisane

Dobranoc

  • G0
  • Aktywny użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 149
  • Katowice
Odp: Magnolia grandiflora
« Odpowiedź #161 dnia: Lipiec 25, 2016, 15:36:08 »

U mnie kwiaty utrzymują się 3-4 dni. A z pszczołami jest dziwna sprawa - po konsumpcji zachowują się jak naćpane. Wylegują się na płatkach wśród opadniętych pręcików, są ospałe, bez obaw można je pogłaskać. Pierwszy raz spotkałam się z takim zachowaniem pszczół. Natomiast nigdzie nie spotkałam się z informacją co takiego specyficznego jest w tych kwiatach, jedynie informacja, że kwiaty są atrakcyjne dla pszczół... no nie wątpię :)
Zapisane

SLIMI

  • G1
  • Zaawansowany użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 473
  • Okolice Rzeszowa
Odp: Magnolia grandiflora
« Odpowiedź #162 dnia: Lipiec 28, 2016, 10:37:56 »

Kupowana jako Edyta ale nie mam co do tego pewności. Druga Edyta z innego źródła powinna zakwitnąć w ciągu 2-3 tygodni - pierwszy kwiat. Czekam jeszcze na kwitnienie odmiany Saint George bo jej kwiat ma mieć 22-25 płatków, ale jak na razie nie widać pąków kwiatowych.
Kay Parris kwitnie non stop po kilka kwiatów, kwiaty o połowę mniejsze ale za to w dużej obfitości (zdjęcia wyżej w tym wątku).
Jeżeli ktoś chciałby dokupić nowe odmiany do kolekcji, to w pobliskiej szkółce (obok Bielska-Białej) mają spore ilości kilku odmian: Maryland, Alta i chyba Ferruginea. W zeszłym roku sprzedawali ponad 3m, kwitnące Ferrugine'y po 450zł ale już ich nie mają.

W tym roku na pewno nie kupię ale możesz podać nazwę tej szkółki? Czy prowadzą sprzedaż wysyłkową?
Zapisane

arundo

  • G1
  • Ekspert
  • *
  • Wiadomości: 2294
Odp: Magnolia grandiflora
« Odpowiedź #163 dnia: Lipiec 28, 2016, 15:24:49 »

Slimi,
wyprzedziłeś mnie z pytaniem bo mieszkam na granicy B-B i znam większość okolicznych szkółek
Pozdrawiam A
Zapisane

Budzik

  • G0
  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 38
Odp: Magnolia grandiflora
« Odpowiedź #164 dnia: Lipiec 28, 2016, 15:47:34 »

http://www.konior-ogrodnictwo.pl/
Chyba nie prowadzą sprzedaży wysyłkowej.

@Arundo - lepiej tam nie jedź - dużo wydasz ;)
Zapisane
Strony: 1 ... 9 10 [11] 12 13 ... 34