Hyde Park - Linki - Klimat - Handel > Hyde Park

Koszenie trawy w dni wolne od pracy.

(1/1)

seedkris:
Witam Was serdecznie. Mam spory dylemat odnośnie koszenia trawników kosiarką spalinową w niedziele i święta. Pracuję jako nocny dozorca w szkole. Czasami mam też dyżur w dzień. Pracodawca mocno mnie naciska bym wtedy odpał kosiarkę o 6h rano i kosił trawniki. Dookoła są prywatne posesje z ogródkami, tam ludzie grilują i odpoczywają. Szkoła mieści się w środku dużego osiedla. Czy waszym zdaniem takie koszenie w święta od rana jest zasadne, słuszne, dozwolone a może naganne? Jestem między młotem a kowadłem. Nie czciłabym zakłócać spokoju mieszkańcom osiedla od świtu.

klex:
Ja powiem tak , na działkach ROD jednak jest znacznie większa dowolność  prac weekendowych .  Tu ktoś co robi , tam ktoś coś robi , nie na każdej działce jest akurat sąsiad , któremu przeszkadza się swoimi pracami. Większość działkowców a może nawet praktycznie wszyscy posiadają kosiarki elektryczne ( mniejsze , tańsze , lżejsze)
Stwierdziłbym jednak , że raczej mało kto  kosi w niedzielę.
W domkach mieszkalnych przy szkole jednak wszyscy z rana są , część śpi .
Myślę , że trochę to brak liczenia się z innymi jeśli od rana odpala się tak głośną kosiarkę.

seedkris:
Dzięki za wypowiedz. ROD to jednak nie sypialnia miejska, tu ludzie rano śpią. Jutro rano też ma mam odpalić kosiarkę spalinową o szóstej rano, ale to tylko sobota. Obawiam się święta Bożego Ciała. Może mnie nie zlinczują na trawniku.

lewiatan1975:
Jak ktoś złoży skargę to dyrekcja będzie odpowiadać. Ty usprawiedliwiaj się tym, że masz plecenie służbowe o koszeniu od 6-tej rano (masz takowe?)

seedkris:
Mam w obowiązkach koszenie trawników, ale brak sprecyzowanie kiedy i w jakich godzinach. Na piśmie nie chcą dać. Prosiłem kilka razy. Sorry że poruszam tu ten temat. Może jeszcze ktoś się spotkał z taką sytuacją?

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

Idź do wersji pełnej