Uprawa palm i innych roślin. Ochrona zimowa. > Dyskusje ogólne

Sadzenie Szorstkowca w gruncie - Jaka ziemia ?

(1/4) > >>

DarekRz4:
Witam.
Wprawdzie do wiosny zostało "trochę czasu" , ale zapytam juz dziś bo czytając forum nie znalazłem informacji dotyczacej ziemi w jakiej sadzicie swoje palmy. Chce wsadzic do gruntu na wiosnę dwa trachycarpusy. Jeden mam w donicy ,a drugi dokupię. Ziemia u mnie jest gliniasta. Wysycha w ciagu kilku godzin po opadach i robi się beton, ale kilka cm glębiej jest wilgotna. Niestety jest cieżka i nieprzepuszczalna.  Prosze o informację jak przygotowac mieszankę ziemi dla trachycarpusa po swojemu. Pomyslałem że wykopię dół 1x1m i wypełnię go ziemia przygotowaną .
pozdrawiam.

andres:
Ja bym tego nie robił (studni 1x1), bo zrobi się zbiornik na wodę z miękką glebą pośrodku.

Lepiej wykopać nieco głębiej niż teraz ma doniczka, dno dobrze wzruszyć szpadlem, ale nie wyjmować i nie wymieniać gleby.
Włożyć palmę, obsypać ziemią wykopaną z dołka.
A na wysychanie jest sposób: gruba ściółka z liści z drzew, kory, kamyków w promieniu ok. 80 cm wokół palmy.

Często spotykany obrazek to palma w trawniku, a dookoła niej goła ziemia na 20 cm w każdą stronę, stopniowo zarastająca trawą.
Lepiej tego unikać.

DarekRz4:
Bardzo dziękuję. A gdybym chciał włożyć asekuracyjnie w ziemię kabel grzewczy to jak to wtedy zrobić? W Lublinie mrozy potrafią trzymać tydzień dwa po 15 stopni choć coraz rzadziej . Wtedy ziemia może zamarznąć na kamień i pomyßlałem o takiej rezerwie .Poza miastem gdzie mieszkam jest dodatkowo 2-4 stopnie zimniej.

lewiatan1975:
Ja mam glinę do głębokości co najmniej 3m. Mam tracha którego posadziłem bezpośrednio do gruntu bez wymiany ziemi. Wykopałem dołek trochę większy i głębszy niż doniczka, wsadziłem obsypałem gliną i podlałem. Trach radzie sobie moim zdaniem świetnie. Co do kabla i zamarzania - jak są mrozy to i tak palmę będziesz musiał zabezpieczyć więc i obszar przy pniu. Wkładanie kabla do ziemi moim zdaniem nie ma racji bytu.

Tu zdjęcie
http://palmy.zameknet.pl/www/forum/index.php?topic=1124.msg21833#msg21833

DarekRz4:
Super. Bardzo dziękuję za zainteresowanie i odpowiedź. Zrobię tak jak piszecie.
Pozdrawiam.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej