Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Forum SMF zostało uruchomione!

Strony: 1 ... 18 19 [20]

Autor Wątek: Palmy w Drawsku Pomorskim  (Przeczytany 117498 razy)

DarekRz4

  • G0
  • Aktywny użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 194
Odp: Palmy w Drawsku Pomorskim
« Odpowiedź #285 dnia: Grudzień 01, 2021, 20:00:18 »

Witam.
Zaczynasz się powtarzać Marcinie.......
Rok temu napisałeś podobne zdanie . Czytając je wtedy sądziłem że to był jednorazowy wybryk natury brak wiosny i kiepskie lato.  Niestety teraz napisałeś to samo po raz drugi i muszę się z tobą zgodzić .  Od dwóch sezonów kiedy ja mam palmy w gruncie to jest tragedia pogodowa. Pomimo tego moja palma która jest drugi rok w gruncie wypuściła  w tym roku 10 pełnych liści i zwiększyła swoją całkowitą wysokość ze 130cm do ponad 200cm. A przecież sezonu nie było bo kwiecień i maj najzimniejsze od dziesięcioleci czerwiec i lipiec u mnie były ciepłe i w miarę deszczowe i na tym koniec bo sierpień był znowu najzimniejszy od wielu lat. 2 miesiące prawdziwego wzrostu bo wrzesień to już słabizna. Nie chce nawet myśleć co by było gdyby sezon byl taki jaki być powinien czyli od polowy kwietnia do końca września ciepło i deszczowo. Mam nadzieje że za rok o tej porze napiszesz : To był dobry sezon dla palm.
Zapisane

Marcin D.

  • G1
  • Zaawansowany użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 416
Odp: Palmy w Drawsku Pomorskim
« Odpowiedź #286 dnia: Grudzień 02, 2021, 10:45:30 »

Darku to nie ja się powtarzam tylko pogoda. Szorstkowce potrzebują dużo wody. Tej nie ma tu od 4 lat w okresie wegetacyjnym, więc nie jest to jednorazowy wybryk.
Poniżej mapka z lata 2021. Palmy osiągają takie rozmiary, że nie jestem zmartwiony wolniejszym wzrostem. Uważam jednak, że warto wspominać o takich anomaliach.
 

Źródło mapy: klimat.imgw.pl

Na zdjęciach poniżej, dwie najszybciej rosnące palmy.


DarekRz4

  • G0
  • Aktywny użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 194
Odp: Palmy w Drawsku Pomorskim
« Odpowiedź #287 dnia: Grudzień 02, 2021, 12:40:20 »

Witam.
Oczywiście żartowałem z tym powtarzaniem się .
Z tej mapki wynika że u mnie było przyzwoicie w tym roku .
Zapisane

wooli

  • G1
  • Zaawansowany użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 477
  • Bieleckie Młyny gm.Morawica
Odp: Palmy w Drawsku Pomorskim
« Odpowiedź #288 dnia: Grudzień 02, 2021, 21:54:17 »

U mnie lało prawie całe lato, nawadniania prawie nie używałem od sierpnia. Mieszkam chyba w lepszym Klimacie ;) . Marcin, palmy  bardzo dobrze Ci rosną, gratuluję. Pewnie do wody gruntowej dawno się dostały i deszcz nie jest im często potrzebny.

Marcin D.

  • G1
  • Zaawansowany użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 416
Odp: Palmy w Drawsku Pomorskim
« Odpowiedź #289 dnia: Grudzień 04, 2021, 19:25:25 »

Kilka zdjęć z 2021 roku.


















Strony: 1 ... 18 19 [20]