Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Forum SMF zostało uruchomione!

Autor Wątek: Plantmar Poznań - pomoc w zakupie  (Przeczytany 1591 razy)

mufasa

  • G0
  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 74
Plantmar Poznań - pomoc w zakupie
« dnia: Marzec 11, 2019, 22:08:43 »

Dziś kontaktowałem się z tą firmą i z tego co mi odpowiedzieli wynika, iż nie wysylają roślin. Oczywiście zakupić w szkółce można. Jeśli jakaś dobra dusza wybierała sie tam na zakupy i była skłonna poświecić swoj czas na zorganizowanie wysylki roślin to byłbym bardzo wdzięczny (oczywiscie pieniądze wczesniej przelalbym na konto). Mają kilka odmian magnolii zimozielonych w tym slynna edith bouge. Z innych ciekawostek maja Camelie winter snownam, ktora niby powinna przetrwac nasze zimy.
Zapisane

Dobranoc

  • G0
  • Aktywny użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 149
  • Katowice
Odp: Plantmar Poznań - pomoc w zakupie
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 12, 2019, 11:58:19 »

Z innych ciekawostek maja Camelie winter snownam, ktora niby powinna przetrwac nasze zimy.
Z kameliami mam do czynienia od 2012r. Winter Snowman to jest kamelią kwitnąca w naszych warunkach jesienią, a te stanowczo odradzam - nie zdążają wejść w spoczynek przed nadejściem zimy. Zakwitły mi raz - pierwszy i ostatni. W naszym klimacie (oczywiście poza najcieplejszymi rejonami o dłuższym okresie wegetacji) szanse przeżycia mają tylko odmiany kwitnące na wiosnę. Poza tym przetrwać to jedno, być elementem dekoracyjnym to drugie.
Zapisane