Uprawa palm i innych roślin. Ochrona zimowa. > Wysiewanie nasion, fizjologia roślin

Magnolia grandiflora i agapant z nasion

(1/2) > >>

mufasa:
Jesienią z mojej MG Key Paris pozyskałem kilkadziesiąt nasion. Po 3 miesięcznej stratyfikacji, kilkanaście nasiona wysiałem początkiem lutego. Na tą chwilę są 2 malutkie siewki. We wcześniejszych latach nasiona nigdy mi nie wykiełkowały, po rozgarnięciu ziemi  zawsze znajdowałem puste łupiny .Przy okazji wysiałem również nasiona mojego gruntowego agapanta, które świetnie kiełkują. Rośliny z wysiewu ubiegłorocznego wysadziłem do gruntu. Wiosną zobaczę czy przetrwały.


andres:
Gratuluję rozmnożenia grandiflory.
To nowa jakość, może będziemy mogli stworzyć własny bank roślin bez ciągłego kupowania zagranicą.

Araukar:
https://www.fotosik.pl/zdjecie/074568c058b4294
To są siewki nasion pozyskanych z Taczanowa Drugiego. Jest ich już kilkanaście , ale jeszcze cały czas wyłażą następne. W pracy zasiałem 4 sztuki i każda wzeszła z tym ,że ciężko je przesadzać . Zostawiłem jedną największą , która ma już pierwszy właściwy liść.

https://images91.fotosik.pl/130/e60602c0a8423c90med.jpg


Araukar:
Po 2 tygodniach wygląda to tak

Z wysianych 50 nasion wylazło 23 co uważam za dobry wynik. Jak je rozparceluję , nie mam pojęcia biorąc pod uwagę ciężko przyjmujące się po przesadzeniu  mg. Poczekam jeszcze do połowy kwietnia trochę towarzystwo przesuszę , potem wyłożę i niczym tort pokroję na mniejsze kawałki( może się z tych skrawków coś utrzyma).

kaczmar005:
Jesienią wysiałem nasiona magnolii zimozielonej. Do połowy marca doniczka z nasionami była w garażu w temperaturze ok 10*C. Teraz doniczka z siewką wygrzewa się przy południowym oknie w temperaturze ok 20*C

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej