Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Forum SMF zostało uruchomione!

Autor Wątek: Krabi 2018  (Przeczytany 1919 razy)

superstar

  • G1
  • Aktywny użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 170
Krabi 2018
« dnia: Grudzień 28, 2018, 11:03:30 »

Będąc już w Tajlandii kolejny raz odwiedziłem dwa miejsca. Pierwsze to Tab Kak Hang Nak Nature Trail do którego dostałem się wypożyczonym  skuterem. Jest to szlak trekingowy prowadzący na wysokość ok. 500 m n.p.m i oferujący najlepszy widok na prowincje Krabi.  Pogodę miałem nie najlepszą, niebo było zachmurzone i w powrotnej drodze dopadł mnie tropikalny deszcz.
https://www.youtube.com/watch?v=mmrUqy89NUg&t=6s













Drugi punkt odwiedzin to National Park Khao Phanom Benja.Aby tu się dostać wyjąłem taksówkę.  Park jest niewielki bo ma 50 km 2. Atrakcją tego miejsca jest las ze strumieniami i wodospadami. Podobno na terenie parku żyją tapiry, gibbony, niedźwiedzie. To także dom dla 218 gatunków ptaków. Teren parku jest górzysty i przy temperaturze 33*C i wilgotności 100% pot leje się obficie. Zgubiłem też ścieżkę w tym lesie, tak to jest gdy się jest gamoniem.
https://www.youtube.com/watch?v=PiYcs-hS1nc&t=29s















Nakręciłem też trochę filmów, ale na stworzenie jakiegoś sensownego obrazu potrzeba więcej czasu.


« Ostatnia zmiana: Styczeń 07, 2019, 09:55:24 wysłana przez superstar »
Zapisane

superstar

  • G1
  • Aktywny użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 170
Odp: Krabi 2018
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 31, 2018, 11:21:52 »

Widzę, że na forum nikt nie wychował się na literaturze Arkadego Fiedlera.  Pojechałem do tej dżungli aby poczuć jego ducha choć nie był w Tajlandii.
Zapisane

andres

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4319
Odp: Krabi 2018
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 31, 2018, 11:45:25 »

Wyciągasz pochopne wnioski. Sądziłem, że to dopiero początek opowieści. Nikt nie chciał wcinać się w tej pasjonujący wątek.
W Tajlandii nie był, ale może z zainteresowaniem przeczytasz jego książkę "Dzikie banany".

Polish king bamboo

  • G1
  • Ekspert
  • *
  • Wiadomości: 1690
  • Wrocław kiedyś strefa 7A teraz zdegradowany do 6B
Odp: Krabi 2018
« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 31, 2018, 11:46:25 »

Superstarze ja wyobrażałem sobie las tropikalny trochę inaczej. Spodziewałem się środowiska bogatego w roślinność i faunę. Tego drugiego nie widać.
Zapisane
Pozdrowienia z Wrocławia

superstar

  • G1
  • Aktywny użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 170
Odp: Krabi 2018
« Odpowiedź #4 dnia: Grudzień 31, 2018, 12:17:20 »

Kiedy końcem lat sześćdziesiątych byłem pilnym czytelnikiem tego autora nie zdawałem sobie sprawy , że opisywany świat dawno nie istnieje . Publikacje takie jak "Ryby Śpiewają w Ukajali, " Zdobywamy Amazonkę", Zwierzęta lasu dziewiczego" zostały wydane w latach  trzydziestych ubiegłego wieku. Tak więc od wydania dzieliło mnie 30 lat. Szmat czasu.

PKB przeczytaj sobie książkę "Zielone piekło " Raymonda Maufraisa otworzy Ci to oczy na bogactwo świata zwierzęcego w dżungli.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 31, 2018, 12:32:40 wysłana przez superstar »
Zapisane

Araukar

  • G1
  • Ekspert
  • *
  • Wiadomości: 873
Odp: Krabi 2018
« Odpowiedź #5 dnia: Grudzień 31, 2018, 15:09:17 »

Tylko pozazdrościć . Prawdziwa dżungla .Nic tylko pakować walichy i mykać w tamte strony. Arkady miał jeszcze taką małą słabość do motyli.Nie mam pojęcia  ile i jakich gatunków mogę się spodziewać wTajlandii  , ale  Amazonii Tajlandia nie przebije.Tak więc następny etap kolego Zbigniewie ,,,Amazonia .
Zapisane

superstar

  • G1
  • Aktywny użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 170
Odp: Krabi 2018
« Odpowiedź #6 dnia: Styczeń 02, 2019, 09:19:54 »

W Tajlandii występuje 1100 gatunków motyli dziennych. W Peru 3.400.

Jeszcze kilka zdjęć w tym temacie  i koncentruje się na kleceniu filmu z odwiedzin tych miejsc.





« Ostatnia zmiana: Styczeń 07, 2019, 09:53:49 wysłana przez superstar »
Zapisane