Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Forum SMF zostało uruchomione!

Autor Wątek: Kenia 2018-podróż marzeń?  (Przeczytany 2024 razy)

wooli

  • G1
  • Zaawansowany użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 477
  • Bieleckie Młyny gm.Morawica
Kenia 2018-podróż marzeń?
« dnia: Grudzień 01, 2018, 11:03:27 »

        Wyjazd do egzotycznego tropikalnego kraju chodził mi po głowie od dawna. Odkładałem go na bliżej nie określoną przyszłość z różnych powodów; finansowego, oporu żony /obawiała się malarii, cholery itp./ Aż w końcu bez większego planowania przy szukaniu ofert trafiła się okazja "tanich" wczasów w Kenii...   
        Liczyłem na odmianę od już nieco monotonnych dla mnie europejskich kurortów. Nie zawiodłem się, zachwycona też była Ewa. Trochę fotek;

Plaża i otoczenie hotelu;




























































Taj palmy mam kilka nasion wielkości jabłka, małpy ogryzały nasiona na palmie i upuszczały, muszą być dojrzałe





małpka przy konsumpcji





Zaprzyjaźniłem się też z ogrodnikiem hotelowym Ramą



i mogłem próbować kokosy prosto z palmy








zawierząt przy hotelu było dużo

















Mam nadzieję, że nie za dużo zdjęć, a to tylko drobna część z hotelu i plaży. Przede mną jeszcze wybór zdjęć z safari, Mombasy i wioski kenijskiej.  Zdjęcia w najbliższych dniach.   
« Ostatnia zmiana: Grudzień 01, 2018, 14:04:22 wysłana przez wooli »
Zapisane

andres

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4319
Odp: Kenia 2018-podróż marzeń?
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 01, 2018, 15:35:42 »

Piękne palmy, na zdjęciu z kokosem wyglądasz jakbyś sam był tubylcem.
Pasujesz do tego miejsca.

klex

  • G1
  • Zaawansowany użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 420
  • Strefa 6b
Odp: Kenia 2018-podróż marzeń?
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 01, 2018, 16:39:16 »

Przepięknie. Mnie się szczególnie podobają korzenie powietrzne na dwóch fotografiach, kiedyś zmuszałem mojego fikusa retusa aby puścił takie. Udało się , z czasem zgrubiały do średnicy ołówka.

Ps. nie słuchaj, wcale nie wyglądasz na tubylca.
Zbyt blady jesteś  :chichot:

Araukar

  • G1
  • Ekspert
  • *
  • Wiadomości: 873
Odp: Kenia 2018-podróż marzeń?
« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 01, 2018, 17:08:02 »

Waldku łezka się kręci ,prawie 6 lat jak tam z żonką byłem i u Masajów  w  wiosce byłem
Zapisane

Marcin D.

  • G1
  • Zaawansowany użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 416
Odp: Kenia 2018-podróż marzeń?
« Odpowiedź #4 dnia: Grudzień 07, 2018, 18:49:21 »

Dziękuję za zdjęcia. Czekam także na jakiś dłuższy tekst.

wooli

  • G1
  • Zaawansowany użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 477
  • Bieleckie Młyny gm.Morawica
Odp: Kenia 2018-podróż marzeń?
« Odpowiedź #5 dnia: Grudzień 09, 2018, 14:03:48 »

Klex, jedne z tych korzeni są na porafowej skale, w ogóle hotel "Diani Reef" od strony morza był na skale z wynurzonej rafy, niektóre sagowce ze zdjęć rosną na takiej skale.


Pierwsze wyjście na plażę a morze około kilometr od brzegu, odsłoniło rafę zostawiając przepiękne mini laguny z gorącą wodą i żyjątkami














Rybacy wyciągali sieci, musicie uwierzyć na słowo przyłączyłem sie do nich, trwało to z dwie godziny, Ręce miałem w bąblach, niedawno zeszły








finisz połowu, ta długa ryba była dla mnie









To chyba było najbardziej niezwykłe przeżycie w Kenii - wiecie takie spontaniczne, prawdziwe a nie opłacona wycieczka gdzie kolejnemu turyście pokazują to samo. Jeszcze nic za to nie zapłaciłem i dostałem rybę/ostatecznie jej nie zabrałem czego trochę żałuję, kucharz hotelowy z pewnością by ja mi przyrządził.


Marcinie
C.D. wktótce





wooli

  • G1
  • Zaawansowany użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 477
  • Bieleckie Młyny gm.Morawica
Odp: Kenia 2018-podróż marzeń?
« Odpowiedź #6 dnia: Grudzień 09, 2018, 19:20:00 »

Na safari początkowo nie miałem zamiaru się udawać, ale jednak zdecydowałem się na dwudniowe do Tsavo East. Wprawdzieto rezerwat, ale zwierzęta 100% autentyczne.








































Miasto Mombasa. Zrobiłem dużo zdjęć, ale nie oddają one charakteru miasta, Dla Europejczyka to miasto jest zaskakujące i niezrozumiałe. Choć kilka zdjęć


Tzw Tuk,tuki, Praktycznie cała miejsca komunikacja jest oparta na nich, w całym ok 1 milionowym mieście widziałem jedno skrzyżowanie świetlne /może w sumie jest ich kilka/



Choć byłem na targu, to właściwie Mombasa to jeden wielki targ z życiem na ulicy





Miejscowa ludność przy zejściu z promu






Chyba najbardziej charakterystyczne miejsce i symbol miasta



Tuz obok mały park z wiszącymi nietoperzami sporych rozmiarów







Tu zawieźli nas do fabryki drewnianych figurek ręcznie robionych. Warunki masakryczne jak na europejskie standardy. Ale to trzeba zobaczyć





Milszy akcent, Ford Jesus w tle, zdjęcia robiłem sagowcom. Tych widziałem tam sporo. Takie jak widziałem u Andresa. Gdybym bardziej słuchał nazw mógłbym zabłysnąć.








Raczej mało ich tam kwitło



 




Została mi jeszcze wioska.



wooli

  • G1
  • Zaawansowany użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 477
  • Bieleckie Młyny gm.Morawica
Odp: Kenia 2018-podróż marzeń?
« Odpowiedź #7 dnia: Styczeń 11, 2019, 23:08:20 »

Zdjęcia z wioski;