Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Forum SMF zostało uruchomione!

Strony: 1 ... 10 11 [12] 13 14 ... 47

Autor Wątek: Ensete ventricosum 'Maurelii"  (Przeczytany 209389 razy)

amorphophallus

  • G1
  • Ekspert
  • *
  • Wiadomości: 635
  • Warszawa
Odp: Ensete ventricosum 'Maurelii"
« Odpowiedź #165 dnia: Wrzesień 04, 2012, 23:06:50 »

Artur to bardzo dobry wynik nawet nie wiem czy nie lepszy od tych moich z 'trójcy' rosnącej pod murem bo to bardziej do nich powinieneś przyrównywać. Ale jak u nich się ma sprawa z liczbą liści dokładnie nie wiem bo tam straciłem rachubę ile obcinałem bo musiałem trochę prześwietlać dla pozostałych bananowców tam rosnących. Ten największy puścił tyle bo puszcza takie liście i przez nie tyle fotosyntetyzuje że gdzieś to spożytkować musi  :P

Wooli gdyby Ci przezimowali w dobrych warunkach to poszedł byś naprawdę na rekord ;D

PS. dziś przesadzałem tego 1,5m Maurelli co rośnie w doniczce na chodniku. Okazało się że to już najwyższa pora bo jak chciałem go podnieść to się okazało że przez otwory odpływowe przyrósł do chodnika
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 04, 2012, 23:13:57 wysłana przez amorphophallus »
Zapisane
http://www.photoblog.pl/amorphophallus/archiwum   na blogu znajdziecie moje bananowce a może i inne rośliny

Biedny Miś

  • Gość
Odp: Ensete ventricosum 'Maurelii"
« Odpowiedź #166 dnia: Wrzesień 06, 2012, 08:27:34 »

POnieważ wszyscy pokazuja swoje piękne banany, chciałbym i swojego wyciągnąć na wierzch. To banan, którego załatwił dla mnie Greg, za co jestem mu serdecznie wdzięczny. Wkręciłem się w banowce, niestety nie mam ich gdzie zimować. Piwnicy nie mam, a w garażu mróz do -8C. Wszystkie liście na zdjęciu sa tegoroczne. Banana posadziłem w połowie kwietnia i zdążył przez ten czas 2 razy zamarznąć.





 
Zapisane

andres

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4319
Odp: Ensete ventricosum 'Maurelii"
« Odpowiedź #167 dnia: Wrzesień 06, 2012, 11:09:37 »

Wszystkie te bananowce są super, a te wielkie robią wrażenie.
Nie sprowadzałbym jednak ich uprawy do bicia rekordów.
Każdy jest OK.

Amor, a co dzieje się z ziemią przy tak intensywnym nawożeniu?
Czy nie jest tak, że po sezonie zostaje tam dużo składników, które zanieczyszczą glebę (np. nadmiarem jakiegoś pierwiastka)?

amorphophallus

  • G1
  • Ekspert
  • *
  • Wiadomości: 635
  • Warszawa
Odp: Ensete ventricosum 'Maurelii"
« Odpowiedź #168 dnia: Wrzesień 06, 2012, 11:29:43 »

Sam się nad tym zastanawiałem kiedyś, na pewno nie wszystko jest wykorzystywane przez bananowca, nie widzę złego wpływu na same bananowce bo stanowisko przy garażu było najwcześniej założone i co roku jest obsadzane. Dużo też pobierają okoliczne drzewa bo na jesieni nie brakuje tam korzeni które do bananowca nie należą więc wszystkie okoliczne rośliny ciągną do tego wilgotnego i żyznego miejsca. Nie oszukujmy się, nadmiar wraz z podlewaniem spływa do wód gruntowych które oscylują na głębokości 110-150cm ich poziom obserwuję w studzience wodociągowej znajdującej się na naszej posesji a powód jest prosty podłoga w piwnicy jest na głębokości 1m. Ale jeszcze nigdy nie podsiąkło nawet przy najwyższych stanach wód.

PS. Andrzej jasne że nie sprowadza się to do rekordów bo każdy nie powinien patrzeć na innych a co najwyżej pokonywać swoje własne rekordy z zeszłych lat. A najważniejsza jest satysfakcja z tego że można sobie usiąść pod własnym 'egzotykiem' otworzyć piwko i odpoczywać (przy okazji myśląc jak to przezimować ;D )
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 06, 2012, 11:33:00 wysłana przez amorphophallus »
Zapisane
http://www.photoblog.pl/amorphophallus/archiwum   na blogu znajdziecie moje bananowce a może i inne rośliny

Binos

  • G1
  • Ekspert
  • *
  • Wiadomości: 1064
  • Lublin
Odp: Ensete ventricosum 'Maurelii"
« Odpowiedź #169 dnia: Wrzesień 07, 2012, 18:04:06 »

A tak wygląda tegoroczny nabytek ze Starkla .120cm
Zapisane

amorphophallus

  • G1
  • Ekspert
  • *
  • Wiadomości: 635
  • Warszawa
Odp: Ensete ventricosum 'Maurelii"
« Odpowiedź #170 dnia: Wrzesień 08, 2012, 13:01:50 »

Nie umieściłem jeszcze ani razu zdjęcia samej podstawy Ensete ventricosum 'Maurelli' więc nadrabiam  ;)  Po prawej stronie widoczna butelka po piwie jako punkt odniesienia.



Zapisane
http://www.photoblog.pl/amorphophallus/archiwum   na blogu znajdziecie moje bananowce a może i inne rośliny

WASHI

  • G1
  • Ekspert
  • *
  • Wiadomości: 804
  • 7a/7b
Odp: Ensete ventricosum 'Maurelii"
« Odpowiedź #171 dnia: Wrzesień 08, 2012, 15:33:57 »

Coś nieprawdopodobnego...
Ponieważ przed nami kilka gorących dni i na 100% osiągnie 5 metrów (o ile już nie ma) mogę bez ryzyka zrobić to co obiecałem.
Jesteś amor mistrzem świata :)
Zapisane

Araukar

  • G1
  • Ekspert
  • *
  • Wiadomości: 873
Odp: Ensete ventricosum 'Maurelii"
« Odpowiedź #172 dnia: Wrzesień 08, 2012, 16:11:06 »

Nie dosć , że jesteś MS to jeszcze mykasz nie byle jakie piwko ( moje ulubione Urkwel pilsner). Ten twój banan to prawdziwy gigantekus tyranozaurus bananus warsawiensis
Zapisane

amorphophallus

  • G1
  • Ekspert
  • *
  • Wiadomości: 635
  • Warszawa
Odp: Ensete ventricosum 'Maurelii"
« Odpowiedź #173 dnia: Wrzesień 09, 2012, 09:42:16 »

WASHI mam nadzieję że zbytnio się nie pośpieszyłeś ale na pewno jak będzie kolejne mierzenie to powiem jakie są postępy  ;)

Araukar piwka pijam przeróżne na co złapię aktualnie smak ale rzeczywiście ostatnio było to ze zdjęcia ;)  co jak co ale Twoja nazwa wymyślona na bananowca sprawiła że śmiałem się na głos do laptopa  :smiech:
Zapisane
http://www.photoblog.pl/amorphophallus/archiwum   na blogu znajdziecie moje bananowce a może i inne rośliny

robynson

  • G0
  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 11
  • okolice Wrocławia
Odp: Ensete ventricosum 'Maurelii"
« Odpowiedź #174 dnia: Wrzesień 11, 2012, 10:11:20 »

A oto mój Maureli zakupiony na wiosnę ze Starkla.Nie przygotowałem się specjalnie na to że już w pierwszym sezonie urośnie tak mocno.Sam bananowiec ma około 1,2m.Ostatnio zauważyłem że wychodzące liście są trochę zdeformowane.Nie wiem dlaczego może amor coś podpowie?

Teraz mam zmartwienie jak go przechować zimą.Czy może przezimować razem z moimi cytrusami?Są doświetlane ale temperatura jest tam na poziomie 2-10 stopni.Czy lepiej w pomieszczeniu gdzie jest powyżej 20 stopni i też doświetlam( rożne siewki i inne wrażliwe rośliny egzotyczne).

Zapisane

amorphophallus

  • G1
  • Ekspert
  • *
  • Wiadomości: 635
  • Warszawa
Odp: Ensete ventricosum 'Maurelii"
« Odpowiedź #175 dnia: Wrzesień 11, 2012, 11:54:27 »

Robynson mam nieodparte wrażenie jakbym widział że próbujesz sprzedać swojego bananowca na allegro ::-?
Sprawa druga odbiegająca od tematu skoro już tak zacząłem to w doniczce po lewej stronie jest Musa sikkimensis?
Wracając już teraz do pytania, u mnie też czasem się zdarza że Ensete puszczały zdeformowane liście jak były spore wahania temperatury zwłaszcza na wiosnę może i to jest przyczyną. Co do zimowania jeśli masz pomieszczenie ciepłe dobrze doświetlone i trzymasz tam dużo roślin (czyli jest też podwyższona wilgotność) warto by spróbować zimowania tam bo możliwe ze unikną byś regresu. Ale jeśli nie jesteś pewien to do tego chłodniejszego pomieszczenia  :)
Zapisane
http://www.photoblog.pl/amorphophallus/archiwum   na blogu znajdziecie moje bananowce a może i inne rośliny

robynson

  • G0
  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 11
  • okolice Wrocławia
Odp: Ensete ventricosum 'Maurelii"
« Odpowiedź #176 dnia: Wrzesień 11, 2012, 13:05:56 »

Dzięki za informację amor
Faktycznie wystawiłem duże banany na sprzedaż(Maurelli oraz Acuminata)gdyż moja żona bardzo marudzi że są za duże i gdzie my je wniesiemy itp.pierdoły.Dlatego dla świętego spokoju(żony) jest że staram się sprzedać.Ale :P ceny trochę wysokie więc liczę że raczej nikt nie kupi- ale chęci są.Acuminat mam 3 takie dość duże a Maurelii faktycznie mnie zaskoczył że tyle urósł w jednym sezonie w donicy 20L.W kwietniu w chwili zakupu miał doniczkę 10cm :))
A w doniczce po lewej jest mały M.Basjoo taki trochę wymęczony.M.Sikkimensis zrobię nowe zdjęcie i wstawię bo trochę urósł.Mam wrażenie że szybciej rośnie nawet od Maurelli.
Zapisane

amorphophallus

  • G1
  • Ekspert
  • *
  • Wiadomości: 635
  • Warszawa
Odp: Ensete ventricosum 'Maurelii"
« Odpowiedź #177 dnia: Wrzesień 16, 2012, 20:14:09 »

WASHI jak wrócę z wyjazdu to zmierzę ile już mamy wysokości  ;) ale dziś jeszcze wieczorkiem fotkę zrobiłem:

« Ostatnia zmiana: Maj 24, 2013, 16:40:53 wysłana przez amorphophallus »
Zapisane
http://www.photoblog.pl/amorphophallus/archiwum   na blogu znajdziecie moje bananowce a może i inne rośliny

Binos

  • G1
  • Ekspert
  • *
  • Wiadomości: 1064
  • Lublin
Odp: Ensete ventricosum 'Maurelii"
« Odpowiedź #178 dnia: Wrzesień 16, 2012, 20:31:13 »

Spektakularny sukces  ;D
Typowy Polski banan dogania wzrostem brzozę  ;D
Zapisane

arundo

  • G1
  • Ekspert
  • *
  • Wiadomości: 2294
Odp: Ensete ventricosum 'Maurelii"
« Odpowiedź #179 dnia: Wrzesień 16, 2012, 22:53:33 »

Amor to wygląda na 5m :o zrób pomiar toż to szok :o
Zapisane
Strony: 1 ... 10 11 [12] 13 14 ... 47