Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Forum SMF zostało uruchomione!

Autor Wątek: Szorstkowce w Energy Landii  (Przeczytany 2406 razy)

SLIMI

  • G1
  • Zaawansowany użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 473
  • Okolice Rzeszowa
Szorstkowce w Energy Landii
« dnia: Czerwiec 11, 2018, 14:39:38 »

Witam po małej przerwie! Dużo nowych palm posadzono w Energylandii w nowej strefie wodnej. Czy w ten sposób mogę dorzucić link do strony?
https://www.skyscrapercity.com/showpost.php?p=149200425&postcount=13801
Zapisane

andres

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4319
Odp: Szorstkowce w Energy Landii
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 11, 2018, 15:02:18 »

Coś dla naszych forumowych kolegów z południa ;)
Trzymam kciuki za te palmy, ale biorąc pod uwagę klimat nie spodziewam się sukcesu.

klex

  • G1
  • Zaawansowany użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 420
  • Strefa 6b
Odp: Szorstkowce w Energy Landii
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 11, 2018, 15:31:25 »

Może mają jakiegoś ogrodnika, który bywa tutaj na forum i zadba o nie zimą. Jednak też wątpię w sukces. Pewnie to było spontaniczne nasadzenie bez wystarczającej wiedzy. 
 :(

Maris

  • G1
  • Zaawansowany użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 414
  • Lanckorona, 455 m n.p.m.
Odp: Szorstkowce w Energy Landii
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwiec 11, 2018, 15:58:17 »

Skąd pewność, że są bez donic?
Z tego co kojarzę park jest czynny przez pół roku. Byłem tam w kwietniu rok temu i był otwarty tylko kilka razy w ubiegłorocznym kwietniu. Nie wydaje mi się, żeby zostawili
je samopas. No ale pożyjemy zobaczymy ;)
Zapisane
(49° 49')

SLIMI

  • G1
  • Zaawansowany użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 473
  • Okolice Rzeszowa
Odp: Szorstkowce w Energy Landii
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwiec 12, 2018, 11:25:33 »

Podobno za największe palmy płacili 2700 PLN ale nie chce mi się w to wierzyć. Palmy były już wcześniej rok temu (około 10szt szorstkowców) przy pierwszej mniejszej strefie wodnej i w tym roku są na swoich miejscach (albo je gdzieś na zimę przenieśli - bardzo prawdopodobne, albo je tam jakoś zimowali (mało prawdopodobne) albo po prostu w tym roku zakupili nowe na miejsce tych co umarły ostatniej zimy (najmniej prawdopodobne). Park jest czynny bardzo długo (chyba od kwietnia do listopada) o wiele dłużej niż konkurent Mirabilandia z Włoch w którym prawie w ogóle nie mają mrozów (otwarcie chyba w maju a zamknięcie wrzesień - pażdziernik). Załączam link do super fotorelacji z najnowszej otwartej strefy - jak na Polski Park to naprawdę mają rozmach...
https://www.skyscrapercity.com/showpost.php?p=149301857&postcount=13854

PS. Jestem bardzo ciekaw jakie palmy będą rosły w Parku w Msczonowie - dla naszych forumiarzy to będzie cel odwiedzin numer 1
Zapisane

Maris

  • G1
  • Zaawansowany użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 414
  • Lanckorona, 455 m n.p.m.
Odp: Szorstkowce w Energy Landii
« Odpowiedź #5 dnia: Czerwiec 12, 2018, 11:48:09 »

Owszem, park jest otwarty od kwietnia, ale tylko w wybrane dni. Według kalendarzach w listopadzie jest zamknięty. Co daje połowę kwietnia i połowę października.
Będąc rok temu w parku w kwietniu trafiliśmy na dość chłodną i deszczową aurę. Nie mniej ludzi było sporo, mimo odwiedzin w tygodniu a nie w weekend. W wakacje pewnie ponownie odwiedzę ten dobytek.
Nie mniej nie wydaje mi się z że pozwalają sobię na takie straty i co roku wymieniają palmy. Według mnie to zadołowane donice.

Zapisane
(49° 49')

SLIMI

  • G1
  • Zaawansowany użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 473
  • Okolice Rzeszowa
Odp: Szorstkowce w Energy Landii
« Odpowiedź #6 dnia: Grudzień 05, 2019, 10:32:52 »

Czy ktoś wie co robią z palmami w energylandii? Mają tam ich trochę i podejrzewam że ja zabierają z donicami w jakieś ciepłe miejsce ale może się mylę?
Zapisane

SLIMI

  • G1
  • Zaawansowany użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 473
  • Okolice Rzeszowa
Odp: Szorstkowce w Energy Landii
« Odpowiedź #7 dnia: Sierpień 26, 2020, 10:56:48 »

OK byłem w tym roku w EL i wiem że są one dołowane w donicach. W sumie to dobre rozwiązanie na okres zimy :)
Zapisane