Uprawa palm i innych roślin. Ochrona zimowa. > Trawy

Bambusy Bawolego

(1/4) > >>

bawoli:
Zazdrościłem innym wątków bambusowych, więc założyłem własny :)

Stan po zimie 2017/18. Rośliny nie były niczym przykryte. Min tem -16,  ok tygodnia z temperaturami do -15, bez pokrywy śnieżnej.

od lewej: Phyllostachys aureosulcata Aureocaulis + Phyllostachys aureosulcata Spectabilis, Pseudosasa japonica



od lewej: Sasa tsuboiana (?) , góra:  Fargesia Rufa, środek: Phyllostachys bissetii, od prawej: Sasaella masamuneana 'Albostriata'

Polish king bamboo:
Bawoli masz fajny mikroklimat w ogrodzie. Jeżeli pseudosasa nie okryta tak wygląda to możesz śmiało sadzić vivaxa .

bawoli:
Arturze,  sprawdziłem przed chwilą czym się różni vivax od Spectabilis i nie widzę dużej różnicy. Dlaczego właśnie ten gatunek  proponujesz?

Również chciałbym Cię prosić (wciąż mi się kręci) jaki gatunek mam od Ciebie, Phyllostachys aureosulcata czy Phyllostachys aureosulcata Spectabilis?

Bardziej podoba mi się nigra. Próbowałeś go w końcu u siebie? Chyba Andrzej ma, ale czy w gruncie?

Odnośnie ogrodu, to przypomnę że ogród położony jest w otwartym krajobrazie. Ma jednak tę zaletę, że osłonięty jest  budynkami od północy oraz częściowo od wschodu. Dodatkowo otoczony murem 1.7m od południa i zachodu, dlatego da się u mnie przemycić nieco wrażliwszych roślin.

Poza tym, co mi przypomniał Marcin, w 1987 roku tem w Szamotułach spadła do -32 przy gruncie :)

kaczmar005:
Bardzo dobrze przezimował u Ciebie bambusy :)
Moja pseudosasa ma wszystkie liście suche...
Ja postaram się odpowiedzieć na Twoje pytanie.
Ph vivax wypuszcza mniej pędów, ale za to dużo grubsze i wyższe niż spectabilis. No i jest wrażliwszy na mrozy.

bawoli:
Dzięki Kaczmar za odpowiedź!

A ja naiwnie czekam na takie królewsko - arturowe tyczki na moim Spectabilisie od kilku lat :D Szkoda gadać. Mam ochotę powyrzucać to co mam i posadzić tego vivaxa teraz.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej