Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Forum SMF zostało uruchomione!

Autor Wątek: Monitoring temperatury przez internet (wifi)  (Przeczytany 2160 razy)

zwojtek

  • G0
  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 50
Monitoring temperatury przez internet (wifi)
« dnia: Listopad 19, 2017, 21:24:16 »

Przygotowałem poradnik krok-po-kroku, dla laików, jak samodzielnie, niewielkim kosztem (kilkadziesiąt zł) zbudować wieloczujnikowy system monitoringu temperatury przy użyciu modułów esp8266 i czujników DS18B20.
Więcej u mnie na blogu http://ogrodowy.club/monitoring-temperatury-przez-internet/
Zapisane

wooli

  • G1
  • Zaawansowany użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 477
  • Bieleckie Młyny gm.Morawica
Odp: Monitoring temperatury przez internet (wifi)
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 26, 2017, 21:01:35 »

 O czymś takim myślę od dawna. Nie wiem czy w tej zimy znajdę czas i ochotę na zrobienie czegoś takiego - instrukcja dla laika, choć wygląda mi skomplikowanie  - może dałbym sobie radę :D .
Cena elementów bardzo niska. Wada jak dla mnie to przewody od czujników i brak alertu temperaturowego, no ale przy tej cenie nie ma co narzekać...,
Z drugiej strony moje tanie stacje pogodowe wysiadają jedna po drugiej, sporo wydaje na baterie czujników a zasięg ginie.
Dzieki Zwojtek za poradnik,

zwojtek

  • G0
  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 50
Odp: Monitoring temperatury przez internet (wifi)
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 27, 2017, 14:12:37 »

W przypadku trudności z opisaną na stronce procedurą mogę pomóc. Kabel skrętka może mieć nawet do 100 m w teorii, a kolejne czujniki można łączyć co pewien odcinek, jak do magistrali (punkt rozdziału czujników /kostka łączeniowa/ nie musi być jeden).
Alerty są do ogarnięcia z tym sprzętem i oprogramowaniem (np. wysłanie emaila w razie wystąpienia zdefiniowanego warunku), ale jeszcze tego nie robiłem.
« Ostatnia zmiana: Listopad 27, 2017, 14:24:13 wysłana przez zwojtek »
Zapisane