Uprawa palm i innych roślin. Ochrona zimowa. > Opisy i testy sprzętu

Monitoring temperatury przez internet (wifi)

(1/1)

zwojtek:
Przygotowałem poradnik krok-po-kroku, dla laików, jak samodzielnie, niewielkim kosztem (kilkadziesiąt zł) zbudować wieloczujnikowy system monitoringu temperatury przy użyciu modułów esp8266 i czujników DS18B20.
Więcej u mnie na blogu http://ogrodowy.club/monitoring-temperatury-przez-internet/

wooli:
 O czymś takim myślę od dawna. Nie wiem czy w tej zimy znajdę czas i ochotę na zrobienie czegoś takiego - instrukcja dla laika, choć wygląda mi skomplikowanie  - może dałbym sobie radę :D .
Cena elementów bardzo niska. Wada jak dla mnie to przewody od czujników i brak alertu temperaturowego, no ale przy tej cenie nie ma co narzekać...,
Z drugiej strony moje tanie stacje pogodowe wysiadają jedna po drugiej, sporo wydaje na baterie czujników a zasięg ginie.
Dzieki Zwojtek za poradnik,

zwojtek:
W przypadku trudności z opisaną na stronce procedurą mogę pomóc. Kabel skrętka może mieć nawet do 100 m w teorii, a kolejne czujniki można łączyć co pewien odcinek, jak do magistrali (punkt rozdziału czujników /kostka łączeniowa/ nie musi być jeden).
Alerty są do ogarnięcia z tym sprzętem i oprogramowaniem (np. wysłanie emaila w razie wystąpienia zdefiniowanego warunku), ale jeszcze tego nie robiłem.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

Idź do wersji pełnej