Uprawa palm i innych roślin. Ochrona zimowa. > Zadaj pytanie

Wykopanie palmy

(1/4) > >>

Lulek:
Witajcie! Mam duzy problem i blagam o pomoc mam palme posadzona w gruncie od 6lat i musze ja przesadzic poniewaz likwiduje ogrodek dzialkowy i chce ja przesadzic kolo domu wiem ze Andres ma duze doswiadczenie takze prosze o w miare dokladna odpowiedz ta palma ma dla mnie bardzo duze znaczenie bo dostalam go od synka na dzien matki to tak na marginesie :)

greg:
Może jakieś zdjęcie tej palmy?
Zasadniczo plamy przesadza się jak wszystkie inne rośliny.
jakiego rodzaju porady oczekujesz?

Lulek:
Ona jest bardzo duza ok 180cm i rosnie cale lata w gruncie mam troche obawy zeby jej nie stracic po wykopaniu i pruesadzeniu jak ta operacje najlepiej przeprowadzac i kiedy ? Kiedy to w sumie najwazniejsze kwestia???

andres:
Napisałaś wiele o okolicznościach (zasadniczo nieistotnych), a nic o samej palmie. Wiadomo tylko, że to palma.
Zmuszasz nas do wyciągania informacji zamiast napisać co i jak.
Zasada jest taka: pytający dostarcza maksimum informacji, a my na ich podstawie możemy coś poradzić.
Jak dotąd jest to wyciąganie informacji od pytającej.

Najlepszym okresem na przesadzenie palmy jest czas, gdy ziemia jest na tyle nagrzana, by palma mogła rozpocząć regenerację korzeni.
Optymalnie połowa czerwca. Konieczne jest przycięcie części liści, umiarkowane, ale stałe podlewanie.
W przypadku wysokiej palmy z małą bryłą korzeniową przydałyby się odciągi.

W jakim kraju rośnie ta palma? Raczej nie w Polsce?

Jakie masz nowe stanowisko dla tej palmy?

Do jakiej rośliny jest podobna?
Poszukaj w wyszukiwarce phoenix oraz trachycarpus.
Któraś z nich?

Lulek:
To jest trachycarpus fortunei .Niestety tak jak napisales ze najlepiej przesadzic w czerwcu to jest to troche pozno poniewaz mam podpisana umowe z kupujacymi kiedy moge zrobic to najwazniejsze?

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej