Działy organizacyjne > Regulamin

Jak dodać zdjęcie?

(1/2) > >>

greg:
Chciałybym poprosić administratora o wskazówki jak zamieścić zdjęcia na forum. Może jakaś krótka instrukcja?

Znamy się trzy lata ale teraz to jestem per administrator. No dobra, niech będzie. Jakoś to zniosę. ;)

Proszę również o nieco cierpliwości jeśli chodzi o sprawy organizacyjne, bo przygotowanie takiej instrukcji też zajmuje chwilkę czasu (zwłaszcza przygotowanie zrzutów ekranowych). Obecnie forum zajmuje 100% mojego wolnego czasu ale wszystkiego od razu i tak nie dam rady zrobić.

Ja osobiście zdjęcia przechowuje na Google Picasa i takie też rozwiązanie każdemu polecam. Można co prawda korzystać z fotosika albo imageshack ale według mnie rozwiązanie proponowane przez google jest najwygodniejsze, łatwo jest zarządzać zdjęciami i albumami. Jednak według mnie najważniejszą zaletą są szybkie serwery.

Aby mieć możliwość umieszczania zdjęć w Picasie trzeba mieć założone konto e-mail na serwerze gmail.com. Sam proces zakładania konta jest dość prosty i chyba każdy jest w stanie przez niego przebrnąć. Nie wiem czy aby założyć takie konto obecnie potrzebne jest zaproszenie do produktu gmail. Myślę, że nie. Jednak w razie czego mogę takie zaproszenie wysłać.

Jeśli mamy już takie konto założone należy się do niego zalogować. Wygląda to jak poniżej:Teraz należy kliknąć w link zdjęcia (u góry, czwarty od prawej). Efekt tego będzie następujący:Klikamy w Tak, utwórz mój profil Google a kolejny screen wygląda tak:Można teraz pobrać program Picasa i przy jego pomocy administrować swoim kontem. Mi osobiście takie rozwiązanie nie odpowiada i wolę zdjęcia przesyłać z przeglądarki. Aby wysłać zdjęcie trzeba kliknąć na Prześlij (po prawej stronie od Eksploruj). Otworzy się okienko Prześlij zdjęcia: Utwórz album. Jeśli nie mamy jeszcze żadnego albumu to trzeba będzie takowy założyć. W polu tytuł wpisując jego nazwę. Jeśli jakieś albumy już są założone to wtedy będzie można alternatywnie wybrać dogranie zdjęć do już istniejącego albumu. Wygląda to tak (wybieramy Kontynuuj):Teraz wystarczy kliknąć Wybierz zdjęcia do przesłania a następnie zaznaczyć jedno lub więcej zdjęć. Prezentują to dwa kolejne zrzuty ekranowe:

Jak mamy już wgrane zdjęcia to przechodzimy do albumu ze zdjęciami, które chcemy umieścić na forum. Klikamy na zdjęcie w albumie a następnie na Link do tego zdjęcia, ptaszkujemy Tylko zdjęcie (bez linku). W tym momencie w polu Umieść obraz na stronie znajdzie się interesujący nas link. Pokazuje to poniższy zrzut ekranu:Tak skopiowany link ma postać:

https://lh3.googleusercontent.com/_andVYhY2gi4/TX5hg259fyI/AAAAAAAAAqU/-LL8xWR_4FU/s144/araukaria.jpg

teraz trzeba ciąg s144 zmienić na s800 tak aby link finalnie wyglądał jak poniżej:

https://lh3.googleusercontent.com/_andVYhY2gi4/TX5hg259fyI/AAAAAAAAAqU/-LL8xWR_4FU/s800/araukaria.jpg

Tak spreparowany link kopiujemy do okna edycji postu. Zaznaczamy cały a następnie wybieramy pierwszą ikonkę po lewej, taką z malutkim obrazkiem (pod symbolem B). Chodzi o to aby objąć link znacznikami img.

To wszystko. Być może wygląda to groźnie jednak w istocie jest bardzo proste. Jeśli są jakieś pytania dodatkowe to chętnie doprecyzuję to co jeszcze jest ewentualnie niejasne.greg:
Takie są czasami efekty hostowania zdjęć na fotosiku. Potem oczywiście wszystko wraca do normy, ale przez jakiś czas fotografie nie są dostępne. 

andres:
Konto na fotosiku mam od kilku lat i nie narzekam.
Wolę płatny serwer (40 pln na rok) i wszystkie zdjęcia w jednym miejscu.
Akurat ostatnio umieściłem wiele zdjęć i przekroczyłem limit transferu.
Już jest opłacony i za 2 dni wszystkie zdjęcia będą dostępne.

Akurat trafiłeś na ten jedyny dzień od wielu lat, gdy zablokowali mi zdjęcia ;)

greg:
Mam wielką prośbę do osób korzystających z serwisu Fotosik o skalowanie swoich zdjęć i umieszczanie ich na forum w postaci Pełny rozmiar na forum. Ja nie korzystam z tego hostingu, ale tak się to chyba nazywa.

Przyczyna jest prozaiczna. Niejednokrotnie bardzo atrakcyjne zdjęcia tracą przez małe ich rozmiary rzędu 500 pikseli. Na takich znaczkach pocztowych mało co widać.
Do skalowania proponuję użyć darmowego programu XnView.
Mając zdjęcie otwarte w tym programie trzeba wybrać Obraz/Zmień rozmiar...
Wyświetli się okienko jak poniżej.

Domyślnie program zachowuje proporcje zdjęcia. Moja propozycja jest taka by do okienka szerokość wpisywać wymiar 800 pikseli. W przypadku Kącika fotograficznego proponuję nieco większą szerokość wynoszącą 960 pikseli.

Następnie zdjęcie należy zapisać Plik/zapisz jako... pod nową nazwą i dopiero potem umieścić na Fotosiku.

dbx:
Pytanie: a czy nie ma prostej metody bezpośredniego dołączenia pliku (fotki) tak jak to się robi wysyłając zwykły e-mail?
Z pełnym szacunkiem przedstawiona metoda wymaga zakładania kont Bóg wie gdzie i po co....
Proszę o info...

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej