Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Forum SMF zostało uruchomione!

Strony: 1 ... 8 9 [10]

Autor Wątek: WASHI - Palmy w gruncie  (Przeczytany 57138 razy)

WASHI

  • G1
  • Ekspert
  • *
  • Wiadomości: 804
  • 7a/7b
Odp: WASHI - Palmy w gruncie
« Odpowiedź #135 dnia: Wrzesień 27, 2016, 18:51:57 »

Tam nie będzie innych palm  :) , mało tego fortunei zamierzam wykopać, pozostaną jedynie dwa wagnerianusy.
Ta lokalizacja jest tragiczna, jest od północy. Niezwykle mocno wieje, temperatury są niższe niż te podawane na Ogimecie, często nawet o 2C, słońca jest  jak na lekarstwo- w zasadzie dopiero w okresie maj-sierpień przez około 6h,  kwiecień, wrzesień-po godzince, pozostałe miesiące 0. To jest miejsce dla najwytrwalszych i muszę stwierdzić, że wagnerianus jest tą palmą. Liście wytrzymują nawet najsilniejsze wiatry, nia łamią się.
Mały wagner potrafi wypuścić latem nawet 10 liści. Duży w pierwszym roku 6, w drugim 9 więc sądzę że za 2 lata ma szanse na 15.
A przecież u mnie lata nie są ciepłe, do tego wiosny są bardzo chłodne.
Jestem naprawdę pod wrażeniem wagnerianusa, zadziwia mnie, do tego wyjątkowo dobrze znosi zimę.
Według mnie to idealna palma na polskie warunki-odwdzięczy się , należy jednak zimą o nia odpowiednio zadbać.

Andres według mnie metamorfoza liści to efekt dwóch czynników ,których tej palmie obecnie na pewno nie brakuje- wody+nawozu.
Szczerze te małe bardzo mi się podobały, faktycznie wyglądały podobnie jak u vulcano.
 
Zapisane

andres

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4319
Odp: WASHI - Palmy w gruncie
« Odpowiedź #136 dnia: Wrzesień 29, 2016, 07:29:11 »

Myślę, że jeżeli skupisz się na utrzymaniu obecnego wyglądu nie będziesz musiał liczyć na rekordowe przyrosty liści.
15 liści w przypadku trachycarpusa to jednak bardzo dużo w Polsce, a sam piszesz, że u Ciebie jest chłodniej.

Powodzenia :)
Strony: 1 ... 8 9 [10]