Uprawa palm i innych roślin. Ochrona zimowa. > Opisy i testy sprzętu

Weatherhub TFA

(1/2) > >>

kaczmar005:
Witajcie, ostatnio kupiłem bardzo ciekawe urządzenie służące do odczytu temperatury z czujnika w dowolnym miejscu poprzez telefon - WEATHERHUB TFA. Póki co kupiłem 1 czujnik temperatury i wilgotności wraz z hubem, aby móc wysyłać informacje do internetu. Docelowo chcę umieścić po 1 czujniku(1 hub obsługuje do 50 czujników) w zimowych osłonach roślin egzotycznych, które zacznę stawiać w przyszłym roku.
Jak wygląda odczyt pomiarów z telefonu:
Każdemu z czujników możemy nadać nazwy. Ja akurat testowałem przy moich palmach na tarasie. Nowe dane przesyłane są co 7 min.
 W każdej chwili możemy przejrzeć historię (90 dni wstecz)

 Najważniejsza dla mnie jest możliwość ustawienia alarmów jeśli temperatura przekroczy określony zakres lub będzie wyższa bądź niższa niż podana wartość.

Jedynym minusem jest brak możliwości zapisu tych danych na komputerze (tylko chmura producenta)

Teraz czujnik trzymam w domowej szklarence do wysiewu nasion.

andres:
Często łapię się na tym, że chcę sprawdzić temperaturę na telefonie.
Ta stacja może być rozwiązaniem.

Warto dodać link do przykładowego sklepu. Widać tam całe urządzenie.

PS. Drugą wadą jest brak aplikacji na Windows Phone ;)


kaczmar005:
Dokładnie! Bardzo mi się podoba rozwiązanie alertów, które przychodzą natychmiast, więc jestem w stanie szybko zareagować :)
Dzisiaj dzwoniłem do żony, aby włączyła grzejnik, na którym jest szklarenka z nasionami, bo dostałem informację, że temperatura spadła poniżej 21*C.
Dokładnie tam kupowałem. Za mój zestaw dałem 338 zł z przesyłką.
Co do Windows Phone pewnie to kwestia czasu i aplikacja się pojawi :)

palmgg:
ja od jakiegoś czasu też analizowałem temat - wahałem się w sumie między klimalogg pro a weatherhub. Kluczowa dla mnie sprawa to możliwość dostępu do danych źródłowych / eksportu , z drugiej strony z uwagi na to że często jestem poza domem chciałbym mieć możliwość monitorowania zdalnie i alertów bez podłączania się przez usb jak w Klimalogg.

Napisałem do supportu TFA i okazało się, że eksport danych źródłowych do csv/excela i dostęp przez web jest możliwy dla serii PRO. Przykładowe czujniki to 30.3308.02 i 30.3302.02. W tej wersji też trzymana jest bodajże 1,5 roczna historia na ich serwerach.
Sam eksport odbywa się z aplikacji mobilnej na emaila (można wybrać też opcję żeby co tydzień wysyłał automatycznie zrzut danych). Można sobie zainstalować i ściągnąć aplikację z google play i pobawić się wersją demo na ich przykładowych kilku czujnikach. Wygląda to fajnie.

Natomiast nie do końca jasny dla mnie jest dostęp do danych z drugiego telefonu, tabletu i przez www. Z tego co zrozumiałem z http://mobile-alerts.eu czujniki można podpiąć pod system conradconnect.de. No i słabe jest to, że tylko Android i iOS są obsługiwane.

Zamówiłem zestaw w tym tygodniu z wetterladen24.de (z rabatem 10% w stosunku do cen internetowych + przesylka gratis do PL), czekam na dostawę, podzielę się wrażeniami.

kaczmar005:
Bardzo dziękuję za cenne informacje Palmgg :)
Właśnie pobrałem aplikację mobile-alerts, która w działaniu jest podobna do tej co mam. Jej zaletą jest transfer danych do conradconnect.de, gdzie mogę ustawić dodatkowe alerty na czujniku i system automatycznie wysyła do mnie e-maila.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej