Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Forum SMF zostało uruchomione!

Autor Wątek: Weatherhub TFA  (Przeczytany 3579 razy)

kaczmar005

  • G1
  • Aktywny użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 201
Weatherhub TFA
« dnia: Listopad 16, 2016, 20:54:51 »

Witajcie, ostatnio kupiłem bardzo ciekawe urządzenie służące do odczytu temperatury z czujnika w dowolnym miejscu poprzez telefon - WEATHERHUB TFA. Póki co kupiłem 1 czujnik temperatury i wilgotności wraz z hubem, aby móc wysyłać informacje do internetu. Docelowo chcę umieścić po 1 czujniku(1 hub obsługuje do 50 czujników) w zimowych osłonach roślin egzotycznych, które zacznę stawiać w przyszłym roku.
Jak wygląda odczyt pomiarów z telefonu:
Każdemu z czujników możemy nadać nazwy. Ja akurat testowałem przy moich palmach na tarasie. Nowe dane przesyłane są co 7 min.




 W każdej chwili możemy przejrzeć historię (90 dni wstecz)

 Najważniejsza dla mnie jest możliwość ustawienia alarmów jeśli temperatura przekroczy określony zakres lub będzie wyższa bądź niższa niż podana wartość.

Jedynym minusem jest brak możliwości zapisu tych danych na komputerze (tylko chmura producenta)

Teraz czujnik trzymam w domowej szklarence do wysiewu nasion.
Zapisane

andres

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4319
Odp: Weatherhub TFA
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 16, 2016, 21:27:14 »

Często łapię się na tym, że chcę sprawdzić temperaturę na telefonie.
Ta stacja może być rozwiązaniem.

Warto dodać link do przykładowego sklepu. Widać tam całe urządzenie.

PS. Drugą wadą jest brak aplikacji na Windows Phone ;)


kaczmar005

  • G1
  • Aktywny użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 201
Odp: Weatherhub TFA
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 16, 2016, 21:46:22 »

Dokładnie! Bardzo mi się podoba rozwiązanie alertów, które przychodzą natychmiast, więc jestem w stanie szybko zareagować :)
Dzisiaj dzwoniłem do żony, aby włączyła grzejnik, na którym jest szklarenka z nasionami, bo dostałem informację, że temperatura spadła poniżej 21*C.
Dokładnie tam kupowałem. Za mój zestaw dałem 338 zł z przesyłką.
Co do Windows Phone pewnie to kwestia czasu i aplikacja się pojawi :)
Zapisane

palmgg

  • G1
  • Aktywny użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 229
Odp: Weatherhub TFA
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 17, 2016, 10:53:54 »

ja od jakiegoś czasu też analizowałem temat - wahałem się w sumie między klimalogg pro a weatherhub. Kluczowa dla mnie sprawa to możliwość dostępu do danych źródłowych / eksportu , z drugiej strony z uwagi na to że często jestem poza domem chciałbym mieć możliwość monitorowania zdalnie i alertów bez podłączania się przez usb jak w Klimalogg.

Napisałem do supportu TFA i okazało się, że eksport danych źródłowych do csv/excela i dostęp przez web jest możliwy dla serii PRO. Przykładowe czujniki to 30.3308.02 i 30.3302.02. W tej wersji też trzymana jest bodajże 1,5 roczna historia na ich serwerach.
Sam eksport odbywa się z aplikacji mobilnej na emaila (można wybrać też opcję żeby co tydzień wysyłał automatycznie zrzut danych). Można sobie zainstalować i ściągnąć aplikację z google play i pobawić się wersją demo na ich przykładowych kilku czujnikach. Wygląda to fajnie.

Natomiast nie do końca jasny dla mnie jest dostęp do danych z drugiego telefonu, tabletu i przez www. Z tego co zrozumiałem z http://mobile-alerts.eu czujniki można podpiąć pod system conradconnect.de. No i słabe jest to, że tylko Android i iOS są obsługiwane.

Zamówiłem zestaw w tym tygodniu z wetterladen24.de (z rabatem 10% w stosunku do cen internetowych + przesylka gratis do PL), czekam na dostawę, podzielę się wrażeniami.

Zapisane

kaczmar005

  • G1
  • Aktywny użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 201
Odp: Weatherhub TFA
« Odpowiedź #4 dnia: Listopad 17, 2016, 12:23:37 »

Bardzo dziękuję za cenne informacje Palmgg :)
Właśnie pobrałem aplikację mobile-alerts, która w działaniu jest podobna do tej co mam. Jej zaletą jest transfer danych do conradconnect.de, gdzie mogę ustawić dodatkowe alerty na czujniku i system automatycznie wysyła do mnie e-maila.
Zapisane

palmgg

  • G1
  • Aktywny użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 229
Odp: Weatherhub TFA
« Odpowiedź #5 dnia: Listopad 26, 2016, 10:34:15 »

Od tygodnia używam systemu TFA weatherhub / mobile alerts do monitorowania temperatur i już wiem dużo więcej niż przed zakupem. Instalacja była bardzo szybka i łatwa.

Przez smartphone'a dostęp jest prosty i przyjemny, tak jak pokazał na zrzutach ekranu kaczmar005 wszystkie aktualne informacje są w jednym miejscu, dane historyczne dostępne, poza tym dla czujników PRO mamy dostęp do wykresów.

Jeżeli chodzi o dostęp z poziomu komputera to na stronie measurements.mobile-alerts.eu są dostępne pomiary w raczej surowej formie.
Prosty czujnik:


PRO (eksport do csv):


Ponadto w conradconnect.de można sobie ustawiać dashboardy (dla prostych czujników tylko aktualny pomiar, dla PRO wykresy)


Czujniki wysyłają dane co 7 minut do centrali (dla PRO gdy wskazanie czujnika zmienia się nagle o ileśtam %, to pomiar jest częściej rejestrowany).

Czego mi brakuje, to podsumowań w tabelkach (zamiast wykresu) przez www i przez telefon, ale to można sobie samemu bardzo łatwo zrobić np. w Excelu wykorzystując export csv.

Co ciekawe seria TFA Weatherhub to jest dokładnie ten sam produkt co Techno Line Mobile Alerts (te są w sklepie conrada dostępne) i czujniki z jednego mogą być podpięte do bramy z drugiego.

Ogólnie jestem bardzo zadowolony z tego gadżetu :)
Zapisane

andres

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4319
Odp: Weatherhub TFA
« Odpowiedź #6 dnia: Grudzień 28, 2018, 09:58:22 »

Pod choinką znalazłem w tym roku zestaw startowy Mobile Alerts.

Przez tydzień oglądałem pudełko i gdy je wreszcie otworzyłem zaskoczyły mnie niewielkie rozmiary urządzeń.

Na tej fotce widać czujnik wilgotności powietrza i temperatury KlimaLogg (dotychczas używany) i stację bazową Mobile Alerts z rozłożoną anteną (po prawej)


Sam czujnik też ma kieszonkowe rozmiary, jest nieco większy od zapalniczki.
Nauczony doświadczeniem z KlimaLogg czujnik trzymam w folii.


Tak wyglądają dane na telefonie po rozwinięciu paska danego czujnika.
Wolałbym pomiary co 15 minut, 7 to zbyt często, trzeba dużo przewijać.
Nie wiem jak u was, ale na moim telefonie aplikacja Mobile Alerts jest najwolniejsza ze wszystkich, jakie dotychczas zainstalowałem.
Nie jest trochę wolniejsza: jest bardzo wolna i w dodatku startuje za każdym razem, gdy chcę sprawdzić temperaturę.
To duże rozczarowanie, wygląda na zaniedbaną przez producenta.


Mam na razie jeden podstawowy czujnik, ale chciałbym nabyć kolejny i ustawić w jakimś stałym miejscu, mieć stabilne pomiary.
Mam precyzyjny czujnik Termio 25, ale nie przekazuje on danych, trzeba do niego podejść chcąc sprawdzić aktualną temperaturę i ściągać dane na komputer, żeby przejrzeć historię.

Ogólnie też jestem zadowolony: wreszcie telefon powie mi jaka jest temperatura na zewnątrz.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 28, 2018, 10:10:38 wysłana przez andres »
Zapisane

kaczmar005

  • G1
  • Aktywny użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 201
Odp: Weatherhub TFA
« Odpowiedź #7 dnia: Grudzień 29, 2018, 19:57:45 »

Myślę, że największym plusem tego rozwiązania są powiadomienia push na telefonie jeśli temperatura "wyjdzie" poza ustawiony zakres
Zapisane

andres

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4319
Odp: Weatherhub TFA
« Odpowiedź #8 dnia: Grudzień 30, 2018, 17:33:35 »

Podczas ostrego ataku zimy bieżące monitorowanie temperatur pod osłonami jest przydatne.
Pewnie nikt o 4 rano nie pobiegnie osłaniać palmy, ale czasami trzeba i tak.
Alarmy można ustawić również w KlimaLogg, ale brzęczyk jest w stacji, a ta niekoniecznie przy łóżku.
Dokupiłeś kolejne czujniki?

kaczmar005

  • G1
  • Aktywny użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 201
Odp: Weatherhub TFA
« Odpowiedź #9 dnia: Grudzień 30, 2018, 17:47:29 »

Dokupiłem 4 czujniki temperatury. Niestety mam problem z zasięgiem, dlatego muszę pozakładać końcówki do kabli enthernet. Wtedy przeniosę bazę w takie miejsce, aby wszystkie czujniki były w zasięgu.
Zapisane