Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Forum SMF zostało uruchomione!

Strony: 1 ... 21 22 [23]

Autor Wątek: Egzotycznie w Poznaniu, palmy w Poznaniu :)  (Przeczytany 123641 razy)

Robert

  • G1
  • Ekspert
  • *
  • Wiadomości: 542
Odp: Egzotycznie w Poznaniu, palmy w Poznaniu :)
« Odpowiedź #330 dnia: Grudzień 07, 2016, 17:50:27 »

Osłona trachów "szafa" jest stanowczo za niska. Do tej szafy już nie wejdą :chichot: . Daszek łukowy z giętkich z rurek i kilka warstw plandeki powinno wystarczyć. Na razie pozostawiam w takim stanie. Żadnej osłony nie ogrzewałem jeszcze. Pod niebieską plandeką odwrócone wiaderko,folia i plandeka chronią kordylinę, która nie da się wcisnąć w osłonę "komoda".

« Ostatnia zmiana: Grudzień 11, 2016, 11:56:12 wysłana przez Robert »
Zapisane

arundo

  • G1
  • Ekspert
  • *
  • Wiadomości: 2294
Odp: Egzotycznie w Poznaniu, palmy w Poznaniu :)
« Odpowiedź #331 dnia: Styczeń 20, 2017, 00:27:51 »

Roberto,
jak to zabezpieczyłeś?
Przyznam, że nie spodziewałem się takiej zimy i nie owinąłem węży grzewczych jak zwykle wieloma warstwami, a wszystko mam pod bb.
Pozdrawiam PDA
Zapisane

andres

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4319
Odp: Egzotycznie w Poznaniu, palmy w Poznaniu :)
« Odpowiedź #332 dnia: Kwiecień 23, 2018, 08:12:34 »

Kwiecień 2018

Skontaktowałem się z Robertem i z rozmowy wynikło, co następuje:

Trachycarpusy mają ze 2,5 m, są kwiatostany.
Phoenix ma się dobrze, krajowe liście są krótsze od tych, z którymi palma przyjechała.
Cycasy revoluta przypaliło słońce pod poliwęglanową osłoną, liście rosnące w cieniu wyglądają dobrze.


Kordyliny zostały wykopane na jesień, gdyż nie mieściły się w dużej skrzyni.


Skrzynia nie została dobrze domknięta i armata mocno ucierpiała.


Robert myśli o przeprowadzce i założeniu nowego ogrodu palmowego. :)

Robert

  • G1
  • Ekspert
  • *
  • Wiadomości: 542
Odp: Egzotycznie w Poznaniu, palmy w Poznaniu :)
« Odpowiedź #333 dnia: Kwiecień 25, 2018, 06:44:48 »

Dziękuję Andrzeju :smiech: Pięknie i zgrabnie to przekazałeś. Wszystko się zgadza. Palmy tej zimy potraktowne były dość minimalistycznie. Osłony założyłem, zamknąłem i dałem ogrzewanie. Brak wentylacji i duża wilgotność powietrza dały efekty w postaci pleśni na Rostratach a Brahea Armata kolejny rok miała zawilgocony stożek wzrostu (problem z osłoną, która właśnie nad nią jest otwierana). Rostraty podgoliłem i są gotowe do wzrostu, Armata chyba wyleci z ogrodu. Trachy osłoniłem na krótko tylko na największe mrozy. Phoenix bez obsługowy, bezproblemowy, superpalma! Bananowce jak zwykle słabo. Bambusy bujnie rosną bez osłon i praktycznie bez większych uszczerbków w liściach. Cykasy revoluta trochę przypaliłem wiosennym słońcem. Powinienem zacieniować poliwęglan na pierwsze ostre słońce, albo wystarczyło uchylić przykrycie. Liście pozistające w cieniu ściany pozistąły bardziej zielone. Pierwsze "sukcesy", kiedy to cyksy wypuszczaly po 48 liści były jeszcze wynikiem importu z korzystniejszych warunków klimatyczznych. W naszym gruncie jest znacznie słabiej.
W planowanym nowym ogrodzie na pewno pojawią się jeden lub dwa phoenixy, bambusy, jucci rostraty, trachycarpusy. Żadnych kłopotliwych palm. Czekanie na trzy liście w roku jest żenujące :chichot:

arundo

  • G1
  • Ekspert
  • *
  • Wiadomości: 2294
Odp: Egzotycznie w Poznaniu, palmy w Poznaniu :)
« Odpowiedź #334 dnia: Kwiecień 25, 2018, 14:23:24 »

Roberto, wygląda to dobrze mimo cykasów. A ja nadal będę się cieszył z każdego liścia Stokroty. Do trachów przywykłem, a wash to perełka.
Pozdro PDA
Zapisane

Marcin D.

  • G1
  • Zaawansowany użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 416
Odp: Egzotycznie w Poznaniu, palmy w Poznaniu :)
« Odpowiedź #335 dnia: Kwiecień 25, 2018, 19:03:03 »

Czy do nowego ogrodu trafią nowe rośliny? Sagowce jakie miały temperatury w osłonie?

Robert

  • G1
  • Ekspert
  • *
  • Wiadomości: 542
Odp: Egzotycznie w Poznaniu, palmy w Poznaniu :)
« Odpowiedź #336 dnia: Kwiecień 11, 2024, 19:25:28 »

Witam Wszystkich tych co znam i nie znam. W zeszłym roku sprzedałem posesję wraz z palmami. Nowy mieszkaniec zainteresował się kontynuacją. Jesienią pomogłem mu założyć osłony. Do tej pory przetrwały phoenix, 2 cycasy, trzy trachy.

DarekRz4

  • G0
  • Aktywny użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 194
Odp: Egzotycznie w Poznaniu, palmy w Poznaniu :)
« Odpowiedź #337 dnia: Kwiecień 14, 2024, 10:37:16 »

Od ostatniego wpisu minęło 6 lat, szkoda że nie dałeś kilku zdjęć jak to teraz wygląda.
Zapisane
Strony: 1 ... 21 22 [23]