Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Forum SMF zostało uruchomione!

Autor Wątek: Wrocławska wyprzedaż  (Przeczytany 2583 razy)

Polish king bamboo

  • G1
  • Ekspert
  • *
  • Wiadomości: 1690
  • Wrocław kiedyś strefa 7A teraz zdegradowany do 6B
Wrocławska wyprzedaż
« dnia: Kwiecień 01, 2016, 10:13:39 »

Jestem zmuszony wyprzedać znaczną częśc zgromadzonych przez lata moich roślin. Rośliny są zadbane i zdrowe . Ostatnio dużo czasu zajmuje mi uprawy działkowe i nowa pasja mianowicie rosliny morwowate Na palmy już nie mam zbytnio czasu i chęci. ( Trochę mi sie przejadły ) Lepiej niech cieszą oczy innych pasjonatów.
Znalazłem klienta już na mojego mniejszego trachycarpusa. Ten jest sprzedany ale chce pokazać że traktuje rośliny poważnie . Palma jest wykopana z dużym systemem korzeniowym. W tej chwili jest to nie do podniesienia. Muszę jeszcze ustalić czy klient jest w stanie zabrać taką ciężka roślinę . Jeśli nie to wodą wypłucze część ziemi żeby było lżej.


Do zbycia są na pierwszym planie zieloma karłatka , po prawej niebieska cerifera a w tle trachycarpus wychowany z nasiona ze Szwajcarii.



Mam też młode trachycarpusy



Na koniec moje najcenniejsze roślnki mianowicie po prawej sabal minor (od nasionka) po lewej trachycarpus princeps a w tle brahea armata .



Na przyszły rok chcę sprzedać moją washingtonię i zastanawiam sie na musa sikkimensis ale to na przyszłą  wiosnę.
Z palm w ogrodzie zostanie tylko mój duży trachycarpus.

Osoby zainteresowane kupnem proszę  o info na PW. Mogę zrobić dodatkowe zdjecia  roślin.
Zapisane
Pozdrowienia z Wrocławia

andres

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4319
Odp: Wrocławska wyprzedaż
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 01, 2016, 11:51:34 »

Ja bym wziął całą kępę vivaxa, ale nie wiem, czy ją sprzedasz i czy dam radę przewieźć je moim autem?

Sikkimensisa wywal od razu. To chwast. Kto by to chciał w ogrodzie sadzić ;)

lewiatan1975

  • G1
  • Ekspert
  • *
  • Wiadomości: 1668
Odp: Wrocławska wyprzedaż
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 01, 2016, 12:18:38 »

Ja biorę waszke dasz rady do.Mamuta ja dostarczyć?  ;)
Zapisane
Pozdrowienia z Rumuni (45.22, 26.01), 480 m n.p.m

Polish king bamboo

  • G1
  • Ekspert
  • *
  • Wiadomości: 1690
  • Wrocław kiedyś strefa 7A teraz zdegradowany do 6B
Odp: Wrocławska wyprzedaż
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 01, 2016, 22:18:08 »

Vivax nie jest na sprzedaż.  :) Wrocławski kultywar Sikkimensisa  to cenny nabytek a nie jakiś tam chwast. Czy ktoś widział dorodniejszego sikkimensisa w naszym kraju  :).
Lewiatanie waszka jest do zbycia dopiero na przyszły rok . Jeszcze w tym roku chcę Wam pokazać jak pięknie u mnie przyrasta  ;D.
Zapisane
Pozdrowienia z Wrocławia

Polish king bamboo

  • G1
  • Ekspert
  • *
  • Wiadomości: 1690
  • Wrocław kiedyś strefa 7A teraz zdegradowany do 6B
Odp: Wrocławska wyprzedaż
« Odpowiedź #4 dnia: Kwiecień 01, 2016, 23:44:31 »

Oferta nieaktualna . Wszystko sprzedane  ;)
Zapisane
Pozdrowienia z Wrocławia