Uprawa palm i innych roślin. Ochrona zimowa. > Palmy w ogrodach

Palmy w Drawsku Pomorskim

(1/58) > >>

Marcin D:
Najszybciej rośnie u mnie tej wiosny trachycarpus wagnerianus. Mimo uschniętego wychodzącego liścia wzrost jest dosyć imponujący jak na moje surowe warunki klimatyczne. Roślinę przesadziłem pod ścianę budynku. Jest zmasakrowana przez zimę, ponieważ praktycznie nie była ogrzewana i dodatkowo rosła w niekorzystnym miejscu. Zobaczymy co będzie się działo w tym roku. Na razie jest ok.



Uploaded with ImageShack.us


Uploaded with ImageShack.us

Druga palma która szybko rośnie tej wiosny to zwykły trachycarpus . Okrywałem go tylko włókniną bez żadnego ogrzewania. Cały grudzień spędził pod śniegiem.


Uploaded with ImageShack.us


Uploaded with ImageShack.us

Największa palma niestety przyrasta bardzo powoli. :(


Uploaded with ImageShack.us


Uploaded with ImageShack.us

Aktualizacja 15.05.2011

Wsadziłem do gleby swoją wash z donicy. Niestety nie zrobiłem zdjęć bryły korzeniowej. Korzenie kisiły się na samym dnie donicy. Rosną bardzo szybko. Zobaczymy co będzie w ziemi.

Wagnerianus odbudowuje zimowe straty. Wychodzi kolejny liść :) Niestety, ale moja najstarsza palemka nieogrzewana w tym roku poszła do piachu. Szczerze mówiąc spodziewałem się tego. Rosła na bardzo złym podłożu (ciężka , wilgotna ziemia) 



Uploaded with ImageShack.us



Uploaded with ImageShack.us


Uploaded with ImageShack.us


Uploaded with ImageShack.us

Marcin D:
Koniec miesiąca więc pora na aktualizacje. Wagnerianusowi już obiecałem ,że to ostatnia jego zima podczas której musi zrzucać liście ;). Podoba mi się jak postępuje jego regeneracja. Washyngtonia także zaczęła rosnąć. Najwięcej urosła (20cm) największa moja palma a zarazem ten wzrost jest najmniej widoczny.



Uploaded with ImageShack.us



Uploaded with ImageShack.us



Uploaded with ImageShack.us



Uploaded with ImageShack.us



Uploaded with ImageShack.us



Uploaded with ImageShack.us



Uploaded with ImageShack.us



Uploaded with ImageShack.us



Uploaded with ImageShack.us

greg:
Ładne zdjęcia Marcinie. Napisałeś, że największa palma urosła o 20 cm. Masz na myśli kłodzinę czy całą roślinę?

Biedny Miś:
Noooo, jakby kłodzina urosła 20 cm od zimy do teraz to by było rewelacyjnie. U mnie tyle urosła przez 5 lat w mojej najstarszej palmie w gruncie :)

andres:
Widoki jakie lubię ;)

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej