Uprawa palm i innych roślin. Ochrona zimowa. > Zadaj pytanie

suche końcówki

(1/4) > >>

Bogdan:
zakupiłem ostatnio robuste z takimi objawami
może doradzicie co i jak ?





sprzedawca polecił mi po przesadzeniu podlewac tylko szklanke wody na tydzień
bo inaczej liscie zrobią zie żółte ,to prawda? tak mało wody?

---

Poprawiłem linki do zdjęć.
greg

alibi:
Szklanka wody na tydzień dla robusty? zależy w jakim miejscu będzie stać czy na dworzu w słoncu czy w pomieszczeniu. Jak przelejesz to zacznie gnić od środka a jak będzie miała za sucho to zewnętrzne najstarsze liscie zżółkną i uschną w chwile moment. Bardzo delikatne są te palmy. ale to już niech jakiś specjalista ci doradzi ;)

Bogdan:
no właśnie ,tylko na zdjeciach na jakie objawy to wygląda?
boje sie o kwiata co robić?

WASHI:
Witaj Bogdan

Co prawda nie widzę żadnych fotek  :) ale po tym co mówił sprzedawca tzn. szklanka wody na tydzień domyślam się że w tym tkwi problem.
Washingtonia robusta to nie kaktus, ona lubi wodę jak jest ciepło. Co prawda nie tak jak trachycarpus  ale jak jest lato należy ją często podlewać.
Ja na swoją rosnącą w gruncie lałem wiaderko co dwa, trzy dni, w taką pogodę jak dziś tzn. około 30C najlepiej podlewać codziennie.
Oczywiście chodzi o washingtonię rosnącą w gruncie, w domu inna sprawa, zależy jak nasłonecznione jest miejsce i jaka pora roku, tak czy inaczej szklanka na tydzień to barbarzyństwo ;)

Bogdan:
Kupiłem palme w tropiart i myślałem że ta pani sie zna fotki są w linku w pierwszym poscie możesz zerknąć wasii?

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej