Uprawa palm i innych roślin. Ochrona zimowa. > Figi jadalne

Figi - sezon 2013

(1/32) > >>

greg:
Ponieważ moja figa została zredukowana do maleńkiego krzaczka jej okrycie nie nastręczyło mi w tym roku problemów. Została owinięta agrowłókniną, a potem dokładnie przysypana śniegiem. Bardzo jestem ciekawy czy w nadchodzącym sezonie 2013 zaliczy bardziej konkrety przyrost, bo w tym roku ledwo co rosła.

Tak poza tym. Czy ktoś wie czy figa owocująca, która przemarzła do poziomu gruntu i odbiła z korzenia będzie dalej owocować?

jablon111:
Witam. Jestem nowo zarejestrowanym uzytkownikiem forum,choc juz troche czasu spedzilem tutaj czytujac rozne wpisy:) Interesuje mnie uprawa fig,chcialbym zakupic kilka sadzonek,ale niestety zauwazylem ze w PL ciezko dostac polecane w tym watku odmiany (RdB, Violetta, Brown Turkey), a na aukcjach z allegro niestety brak konkretow, poza opisem typu "ficus carica". W zwiazku z tym chcialbym zapytac bardziej doswiadczonych uzytkownikow forum czy maja moze jakies "dojscie" do w/w gatunkow? A moze sami chcielibyscie odsprzedac sadzonke? Bardzo dziekuje za jakies odpowiedzi czy tez podpowiedzi:) Pozdrawiam.

Polish king bamboo:
W ubieglym roku RdB, i Brown Turkey byly dostępne w firmie Starkl i tam RdB sobie kupiłem. Po jednym roku uprawy mogę napisać że jest to figa z dużym wigorem. W 2013 chyba nie będą mieli tych odmian ponieważ na ten sezon proponują coś takiego ( nie znam tej figi) http://www.starkl.pl/view/p-1026/Szczegoly-produktu/Owoce-balkonowe-Figowiec-poludniowy-%27Peretta%27/?selected_shop_item=default_rest_id97624_101133

seedkris:
Mam pytanie odnośnie sadzenia figi, jaka lokalizacja będzie lepsza? Dysponuję namiotem foliowym, ogrzewanym wiosną i jesienią, i nie ogrzewanym. Mam utwardzony zaciszny plac z cieniówką na dachu. Brak mi tylko tradycyjnego, otwartego gruntu. Myślałem też o uprawie w dużej donicy i chowaniu na zimę do piwnicy. Mam jeszcze dylemat z temperaturą, o ile zimą mogę przenieść do piwnicy o tyle latem mam zbyt ciepło w tym namiocie. Termometr taki starodawny wszystkie (50+) pękają, Czujnik ze stacji pogodowej pokazuje też tylko do 50C.  Pytanie, ile stopni ciepła zniesie roślina w pojemniku, a ile posadzona w tym samym miejscu w gruncie?

wari:
Byłem pewnego bardzo ciepłego lata w Hiszpanii. O 19.00 pod Madrytem było w cieniu 39 stopni w cieniu, w Grenadzie w dzień 43 w cieniu. Tak mniej więcej przez 2 tygodnie. Tak się złożyło, że w obu miejscach mieszkałem w pobliżu punktów sprzedaży drzewek. Figi w pełnym słońcu - te w gruncie piękne zielone, te w mniejszych doniczkach wyblakłe. Rośliny przeniesione do auta pozostawionego na słońcu na 20 minut - kompletnie się spaliły. Figa kocha ciepło i pełne słońce, w folii powinna świetnie rosnąć, ale w czasie upałów powinna mieć dobre wietrzenie. Jeśli poza folią, to im miejsce cieplejsze, tym lepsze. Najlepiej osłonięte od wiatru, na słońcu. Sprawdzają się miejsca przy nasłonecznionym murze, który oddaje ciepło w nocy.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej